ЮНЕСКО виділяє 140 тисяч доларів на підтримку українських культурних проєктів

ЮНЕСКО виділяє 140 тисяч доларів на підтримку українських культурних проєктів

ЮНЕСКО виділяє 140 тисяч доларів на підтримку українських культурних проєктів
.

У 2024 році ЮНЕСКО профінансує 14 українських культурних проєктів, які перемогли у відкритому конкурсі програми (re)connection UA. Її реалізовували ГО "Музей сучасного мистецтва" (МСМ) та Український мистецький фонд екстреної допомоги.

Про це повідомляє "Музей сучасного мистецтва" Facebook-сторінці.

(re)connection UA 2023/24 — це проєкт, спрямований на зміцнення стійкості культурної сфери та підтримку представників культури з усіх регіонів України. За 2023 рік програма отримала 129 заявок від культурних інституцій з 22 регіонів України.

На основі результатів відкритого конкурсу "Музей сучасного мистецтва" разом з експертами програми визначив переможців, яким нададуть фінансову підтримку. Фінансування відбувається коштом Надзвичайного фонду спадщини ЮНЕСКО та програми ЮНЕСКО-Ашберг для митців і фахівців культури.

Проєкти переможців

 1. "Насіння Поліни Райко". Спільнототворення навколо спадку Поліни Райко і його інтеграція в модерні мистецькі практики, ГО "Центр культурного розвитку «Тотем»" (Херсон / Тернопіль).
 2. GAIA-24. Opera del Mondo. Геоісторична опера про гуманітарну та екологічну кризу, спричинену підривом Каховської ГЕС, мистецька фундація PORTO FRANKO (Івано-Франківськ / Київ).
 3. "Прелюдія". Короткометражний фільм, що працює з темою психологічної травматизації цивільних під час війни, група "Кінотрон" (Київ).
 4. "Татуювання війни". Програма підтримки молодих фотографів та фотографок з південних регіонів України і виставковий проєкт, Миколаївська школа фотографії MYPH (Миколаїв).
 5. "Стирання та пригадування". Медіапроєкт, мистецько-дослідницька онлайн-платформа SONIAKH у партнерстві з ГО "Культурні географії" (Київ).
 6. "Зміст". Друкований каталог мистецьких проєктів Музею сучасного мистецтва (Херсон) ім. С. Волязловського (МСМХ) до 20-річчя інституції, ГО "Музейні справи" (Херсон).
 7. 5 Minutes for Ukrainian Art. Серія публікацій в онлайн-медіа Artslooker.com, ГО "Мистецька ланка" (Київ).
 8. "Тіло небезпеки". Перформативно-танцювальна вистава, що досліджує досвід перебування у стані постійної загрози, незалежний театр "Нафта" у партнерстві з ГО "Держава і Я" (Харків).
 9. "Європейська спадщина Донбасу". Мультимедійний виставковий проєкт, ТОВ "435 ФІЛМС" (Київ).
 10. "Вибачте Номерів Немає". Мистецька резиденція, ГО "Резиденція сучасного мистецтва «Вибачте номерів немає»" (Ужгород).
 11. "Жінки Лота". Виставковий проєкт мистецького об'єднання Memory Lab у Харкові, в партнерстві з ГО Detail (Івано-Франківськ / Харків).
 12. "Триває десятий рік". Збірка персональних історій дитинства і дорослішання молоді Луганщини та Донеччини від "Галерея Неотодрешь", ГО "Молодіжна спільнота Лисичанська" (Лисичанськ / Львів).
 13. "Любов варта всього". Альманах незалежного українського короткого метру, створеного під час повномасштабного вторгнення, ГО "86" (Славутич / Київ).
 14. "Дослухаємося до всіх звуків. Насторожено майже принюхуємося до них, як пси". Дослідження звуко-візуального виставкового проєкту, ГО "Інституція Нестабільних Думок" (Київ).

Проєкти будуть реалізувати до квітня 2024 року в Києві, Харкові, Львові, Миколаєві, Херсоні, Ужгороді, Тернополі тощо.

Це не вперше ЮНЕСКО підтримує українські культурні проєкти. У межах першого сезону програми (re)connection UA у 2022 році фінансово підтримали сім українських мистецьких інституцій у реалізації їхніх культурних проєктів.

Про "Музей сучасного мистецтва"

ГО "Музей сучасного мистецтва", заснована у 2020 році, прагне розвивати новий тип музейної інституції сучасного мистецтва в Україні, що сприятиме розвитку мистецької екосистеми.

Після початку війни у 2022 році організація сконцентрувалася на підтримці культурного поля, розбудові екосистемних проєктів та створенні музею.

За 2022–2023 роки організація створила Український мистецький фонд екстреної допомоги (UEAF), архів мистецтва воєнного стану та Ukrainian Museum of Contemporary Art (UMCA).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок