У травні в Києві покажуть нову оперу Іллі Разумейка та Романа Григоріва GAIA-24 про підрив Каховської дамби

У травні в Києві покажуть нову оперу Іллі Разумейка та Романа Григоріва GAIA-24 про підрив Каховської дамби

У травні в Києві покажуть нову оперу Іллі Разумейка та Романа Григоріва GAIA-24 про підрив Каховської дамби
. Фото: Opera aperta/Facebook

У травні відбудеться премʼєрний показ нової опери композиторів Іллі Разумейка та Романа Григоріва GAIA-24 про підрив Каховської дамби. Проєкт отримав підтримку в межах програми (re)connection UA від ЮНЕСКО.

Про премʼєру розповів у соцмережах Разумейко.

"Коли земля дарує щедрий урожай треба чекати на велику війну. Коли висихають моря, річки змінюють свої річища, а ліси стають непридатними до життя через радіацію імперія скоро впаде. Коли наступає кінець світу земля та небо зливаються в єдине ціле. Так Гая, Гея, Терра, Мага, Мати Гая промовляє до нас", йдеться в описі до опери.

Вона складається з трьох актів та відсилає до теорії ГаїГая (Гея) – богиня Землі з пантеону давньогрецької міфології., яку розвивав французький філософ та антрополог Бруно Латур:

  • Songs of Mother Earth (Пісні Матері Землі);
  • Cabaret Metastasis (Кабаре-метастази);
  • Dance for Mother Earth (Танці для Матері Землі).

Композитори зазначають, що Латур помер у жовтні 2022 року, але його останній опублікований текст присвячений війні Росії проти України: "Цю війну він порівнює із війною людства проти природи та нашої планети, згадуючи «Царя Едіпа» Софокла, та говорячи про Europe in interregnum Європу в часи Міжцарів'я".

Відеоматеріали були створені в жовтні 2023 року на східному узбережжі острова Хортиця. Нова опера переосмислить підрив Каховської дамби, що став однією з найбільших екологічних катастроф, до яких були причетні росіяни, після пересихання Аральського озера та вибуху на ЧАЕС.

Музику, лібрето, режисуру, драматургію, сценографію створили композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко.

Постанова відбудеться у партнерстві з Національною спілкою композиторів України та Національним заповідником "Хортиця". Фінансову підтримку надали Стабілізаційний фонд культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Показ пройде 10 травня в МЦКМ "Жовтневий палац."

Оперу GAIA-24 також покажуть на відкритті Міжнародного фестивалю опери, музики та театру O.Festival в Нідерландах (16–24 травня 2024 року).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок