Суспільне запускає подкаст UNZIP про українську музику 1960–80-х років

Суспільне запускає подкаст UNZIP про українську музику 1960–80-х років

Суспільне запускає подкаст UNZIP про українську музику 1960–80-х років
. Фото: Суспільне

Володимир Івасюк, ВІА "Кобза", гурт "Еней", ВІА "Смерічка". А кого ще з українських музикантів 60–80-х років XX століття ви знаєте? В яких умовах тоді створювалася музика та який вплив має на сучасну? Про це говоритиме музикант, учасник гурту "Хамерман Знищує Віруси" Альберт Цукренко у межах подкасту UNZIP.

UNZIP — занурення в музичні архіви Українського Радіо, що покаже забуті композиції української музики: від класики, джазу та фолку до естрадної епохи в їхньому стосунку до сучасного культурного контексту.

Подкаст складатиметься з 8 випусків. Серед гостей подкасту:

 • музиканти Євген Філатов (Onuka, Maneken) і Дмитро Шуров (Pianoboy);
 • блогерка і ведуча "Телебачення Торонто" Ярослава Кравченко;
 • ведучий радіопрограми "Від суботи до суботи" Віктор Герасимов та інші.

"Зараз цікавий період: ми формуємо не тільки наше майбутнє яке зараз залежить від того, чи встоїмо ми (встоїмо!) під натиском ворога, — але й наше минуле. Колоніальний міф, в якому ми жили століттями, руйнується, замість нього постає наше, українське бачення історії. Тому так важливо знову і знову повертатися в минуле (в нашому випадку в бездонні архіви Українського Радіо, до яких нам — вперше — надали необмежений доступ)", — зазначає Цукренко.

Альберт Цукренко і Ярослава Кравченко
Альберт Цукренко і Ярослава Кравченко. Фото: Анастасія Мантач/Суспільне

Віктор Герасимов і Альберт Цукренко
Віктор Герасимов і Альберт Цукренко. Фото: Олег Переверзєв/Суспільне

Альберт Цукренко і Євген Філатов
Альберт Цукренко і Євген Філатов. Фото: Суспільне

В UNZIP, зокрема, прозвучать такі пісні:

 • ВІА "Смерічка" — "Осінь пришла";
 • ВІА "Водограй", Іво Бобул — "Три трембіти";
 • "Як же нам жити на рідній землі" у виконанні Людмили Артеменко;
 • "Запроси мене у сни" у виконанні Лідії Михайленко;
 • Тріо бандуристок Академічного оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України — "Червона троянда";
 • ВІА "Візерунки шляхів" — "Коло млина калина";
 • ВІА "Водограй" — "Несла дівчина воду".

"Мій окремий особистий інтерес як меломана й ентузіаста української музики XX сторіччя — почути треки, яких більше ніде не почуєш. Як шедеврально красиві, так і недолугі у своїй простроченій кон’юнктурності. І ділитися знахідками з вами. Будемо говорити про нашу музику з любов’ю, але й чесно, і критично. Заходьте, буде цікаво й емоційно!" — додає Цукренко.

Структурно UNZIP складається з двох частин:

 • освітньо-історичний екскурс у час, тему, контекст, в яких була створена архівна музика;
 • обговорення з гостями з різних музичних сфер. З академічними музикантами — оркестрової музики, з джазовими — українського джазу, який звучав на Українському Радіо; з відомими композиторами та продюсерами (сучасної популярної та інді-музики в Україні) говоритимуть про українську естрадну музику 50–70-х років, про те, чи вплинула і чи досі впливає вона на молодші покоління українських музикантів. Що з українською попмелодикою, яка вона? В чому наша популярна музика історично сильна і в чому — слабка?

Дмитро Афанасьєв, менеджер подкастів дирекції цифрових платформ, поділився: "Для нашої команди цей проєкт можливість познайомити якомога більше слухачів з українською музикою різних періодів на цифрових платформах Суспільного. Очікуємо, що кожен епізод подкасту UNZIP здивує меломанів і стане музично-історичним гайдом для тих, хто лише починає занурюватися в українську музику".

Слухайте UNZIP із 27 лютого на платформах Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts, Megogo Audio.

Ще більше культової музики, що сформувала українську націю, шукайте на Радіоточці, яку можна слухати онлайн у застосунку Суспільне Радіо та на сайті ukr.radio.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок