Тейлор Свіфт, Seventeen та Stray Kids: назвали найбільш продаваних артистів 2023 року

Тейлор Свіфт, Seventeen та Stray Kids: назвали найбільш продаваних артистів 2023 року

Тейлор Свіфт, Seventeen та Stray Kids: назвали найбільш продаваних артистів 2023 року
. Колаж Суспільне Культура

Міжнародна федерація фонографічної індустрії (IFPI) назвала найбільш продаваних артистів у світі за 2023 рік. У трійці лідерів — співачка Тейлор Свіфт, яка вже вчетверте очолює рейтинг, та два південнокорейські гурти — Seventeen і Stray Kids.

Список опублікували на сайті федерації 21 лютого.

У IFPI зазначили, що рейтинг розраховують відповідно до продажів артиста чи артистки в потоковому режимі, завантаженні та фізичних музичних форматах протягом календарного року, і він охоплює весь їхній творчий доробок.

Цього року рейтинг складали вже водинадцяте, і за цей час Тейлор Свіфт очолювала чарт більше, ніж будь-хто — чотири рази (у 2014, 2019, 2022 та 2023 роках).

Ця остання перемога стала результатом виходу одразу трьох її альбомів (Midnights та Speak Now і 1989 у Taylor's Version), а тур The Eras підняв інтерес до усієї її творчості на стримінгових платформах.

Федерація також вказує на великий сплеск інтересу до к-поп.

На другому місці рейтингу у 2023 році опинився південнокорейський гурт Seventeen.

Минулого року він випустив свій 11-й мініальбом Seventeenth Heaven — на нього було оформлено 5,2 мільйона попередніх замовлень, що зробило його найбільш продаваним к-попальбомом в історії.

У 2023 році гурт Stray Kids випустив одразу два альбоми — повноформатний 5 Star та мініальбом ROCK-STAR, які посіли перші місця в Billboard 200. А загалом гурту вдалося продати 10,9 млн примірників усіх платівок.

Завдяки цьому вони закінчили рік третім найбільш продаваним гуртом на планеті, згідно з даними IFPI.

У десятці також опинилися гурти TOMORROW X TOGETHER на сьомому місці та NewJeans на восмому. Щобільше, у чарт вперше потрапили гурти IVE та NCT Dream, посівши 12-ту та 15-ту сходинки відповідно.

Американський кантрі-співак Морган Воллен (№ 6) також вперше з'явився в чарті IFPI Global Artist після успіху релізу One Thing At A Time 2023 року, а Лана Дель Рей (№ 10) також вперше увійшла в десятку найкращих, побивши свій попередній максимум на 17 місці у 2014 році.

У двадцятці найпродаваніших артистів IFPI Global Artist Chart також дебютували японські зірки King & Prince та американські виконавці SZA і Зак Браян. Загалом, вісім із 20 найкращих артистів 2023 року вперше з'явилися в чарті.

найпродаваніші артисти
Рейтинг найбільш продаваних артистів у світі у 2023 році. Фото: IFPI

Льюїс Моррісон, директор з чартів і сертифікацій IFPI, зауважив, що Тейлор Свіфт продовжує домінувати у світі та "перевизначати межі світового успіху".

"Також фантастично бачити стільки артистів, які вперше потрапляють до чарту, і повернення відомих виконавців через роки після їхньої останньої появи. У той час як світовий музичний ландшафт змінюється і з'являються нові можливості, звукозаписні компанії продовжують працювати над побудовою глобальної, довгострокової кар'єри для своїх артистів", — зазначив він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок