У віці 88 років помер диригент Сейджі Озава: він рекордну кількість років працював у оркестрі Бостона

У віці 88 років помер диригент Сейджі Озава: він рекордну кількість років працював у оркестрі Бостона

У віці 88 років помер диригент Сейджі Озава: він рекордну кількість років працював у оркестрі Бостона
Сейджі Озава у Вашингтоні, 6 грудня 2015 року. Фото: MOLLY RILEY/AFP via Getty Images

Диригент Сейджі Озава помер 6 лютого від серцевої недостатності в себе вдома в Токіо. Йому було 88 років.

Про це повідомляє The Japan Times із посиланням на менеджерів диригента.

На похоронах Озави були лише близькі родичі, а публічне прощання відбудеться пізніше.

Впродовж життя Озава працював із великою кількістю північноамериканських оркестрів. Він диригував Нью-Йоркським філармонічним оркестром, а також симфонічними оркестрами у Сан-Франциско та Торонто.

Протягом 29 років (1973–2002) він працював у Бостонському симфонічному оркестрі — це найдовший час роботи в історії цього оркестру. Він отримав схвальні відгуки критиків за виступи й записи виконання творів композиторів, зокрема Чайковського, Малера і Реваля.

Сейджі Озаву запрошували диригувати музику в європейських оркестрах високого рівня, таких як Берлінська та Віденська філармонії. Після звільнення з Бостонського оркестру до 2010 року він працював музичним директором Віденської державної опери.

У 1992 році Озава започаткував японський фестиваль "Сайто Кінен Мацумото", щоб вшанувати свого покійного вчителя. Це щорічний захід, на якому виконують оркестрові концерти та оперу. Зокрема, там могли виступати молоді музиканти з власної академії Озави. З 2015 року захід перейменували на фестиваль "Сейджі Озава Мацумото".

За кар'єру Озава отримав багато нагород та схвалення. Його 14 разів номінували на "Ґреммі": 2016 року він здобув премію в категорії "Найкращий запис опери". Також йому вручали японську нагороду Praemium Imperiale за досягнення в мистецтві впродовж життя.

Яким був початок життя Озави

Він народився 1 вересня 1935 року в підконтрольній Японській імперії Маньчжурській державі, в місті Мукден (теперішньому Шеньяні, Китай). Озава вивчав музику з молодого віку, спочатку мав хист до фортепіано, але згодом вирішив перейти до диригування після травми пальців, яку отримав під час гри в реґбі.

Навчаючись у середній школі, Озава переїхав до Токіо — там вступив до Школи музики Тохо Ґакуен під керівництвом Хідео Сайто, на честь якого в майбутньому започаткує музичний фестиваль.

У 1959 році Озава став першим японським диригентом, котрий здобув перемогу на Міжнародному конкурсі молодих диригентів у Безансоні у Франції. Після цього Чарльз Мунк, який на той час був суддею конкурсу та музичним керівником Бостонського симфонічного оркестру, запросив його диригувати оркестром на музичному фестивалі в Тенглвуді, Бостон, США, поклавши початок його кар’єрі.

Сейджі Озава не приїжджав до України з концертами. Проте він диригував тим, як оркестр Нової філармонії Японії виконував національний гімн України, музику до якого написав Михайло Вербицький.

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок