Дієвці культури звертаються до Зеленського та Карандєєва через вибори до Наглядової ради УКФ: ось про що закликають

Дієвці культури звертаються до Зеленського та Карандєєва через вибори до Наглядової ради УКФ: ось про що закликають

Дієвці культури звертаються до Зеленського та Карандєєва через вибори до Наглядової ради УКФ: ось про що закликають
. Фото: Український культурний фонд

Представники культурної спільноти опублікували відкритий лист до Міністерства культури та інформаційної політики та президента із закликом взяти відповідальність за формування нового складу Наглядової ради Українського культурного фонду.

Наглядова рада це один з органів управління Українського культурного фонду. Від того, хто до неї, залежить, як надалі працюватиме інституція загалом, оскільки вона призначає аудит, погоджує річну фінансову звітність, схвалює рішення експертних рад.

Разом з тим, наявність звʼязків між голосувальниками та кандидатами до наглядової ради не суперечить чинному закону про УКФ.

У листі вказують, що вибори за чинною процедурою підважують принцип незалежності та неупередженості. Крім того, підписанти листа заявляють про порушення принципів доброчесності одним із кандидатів (і чинним членом НР) Олександром Сусленським.

"Він фігурант багатьох скандалів, пов’язаних в тому числі з роботою в складі Наглядової ради УКФ. У 2021 році рішення НР УКФ призвели до акцій протесту та численних публічних заяв дієвців культури, що висловлювали недовіру НР УКФ, зокрема Олександру Сусленському", — йдеться у листі.

відкритий лист щодо укф
Олександр Сусленський. Фото: ukrpres.info

Також у зверненні зазначено, що зі 103 зареєстрованих ГО – близько 20 організацій через своїх засновників та органи управління пов’язані із Сусленським (це близько близькі родичі, друзі, підлеглі тощо). Ще не менше 20 інших організацій мають партнерські зв'язки з організаціями, до складу яких входить Сусленський чи пов’язані з ним особи.

Підписанти додають, що у зв'язку з воєнним станом УКФ буде змушений залучати кошти міжнародних донорів та партнерів, а вони не будуть вкладати гроші в організацію із сумнівною репутацією.

Саме тому у листі лунають заклики до президента Володимира Зеленського та т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва взяти відповідальність за формування нового складу Наглядової ради УКФ, зокрема проконтролювати, щоб до складу НР потрапили виключно особи, які відповідають вимогам закону (були компетентні у сфері культури, мали бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, були визнаними фахівцями у сфері).

А також наголошують, що варто провести відкрите обговорення кандидатур за квотами президента та Мінкульту зі спільнотою культурних діячів, щоб призначити до ради тих людей, які відповідають вимогам закону.

Повний текст листа можна прочитати тут, там же можна залишити свій підпис.

Голосування уповноважених від громадських об'єднань та закладів культури триває з 8 до 22 січня. Низка ГО вирішила об'єднатися довкола двох консолідованих кандидатів — ними стали Богдан Логвиненко та Володимир Воробей. Обидва навіть опублікували свої бачення роботи УКФ.

На їх користь уже зняли свої кандидатури Марина Богун, Володимир Войтенко та Яна Барінова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок