Венеційська бієнале: що говорить Мінкульт про участь України у виставці

Венеційська бієнале: що говорить Мінкульт про участь України у виставці

Венеційська бієнале: що говорить Мінкульт про участь України у виставці
. АР

У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що відкриті до діалогу та налаштовані на співпрацю з кураторською групою українського проєкту на ювілейній 60-й Венеційській бієнале.

Відповідну заяву комісара українського павільйону Тараса Шевченка опублікували 7 грудня.

За його словами, 4 жовтня відбулася онлайн-зустріч із кураторами проєкту, де вони обговорили хід підготовки до бієнале, а представники Мінкульту "надали поради щодо залучення додаткових фінансів" та поінформували про особливості виділення державних коштів у 2024 році. Також Шевченко зазначає, що міністерство регулярно інформувало команду про перемовини з організаторами події.

Шевченко додав, що міністерство домовилося з бієнале про безоплатне надання приміщення для українського павільйону, що дало можливість зекономити близько 4 млн грн бюджетних коштів.

Він зазначає, що оскільки 60-та Венеціанська бієнале відбувається у 2024 році, бюджетні кошти будуть витрачати з державного бюджету на наступний рік і точна сума буде затверджена у плані роботи МКІП.

Разом з тим відомство надає лише часткову фінансову підтримку на створення та реалізацію проєкту, а переможці завжди залучають додаткові кошти.

А що говорять куратори українського проєкту

Раніше куратори мистецького проєкту "Плетіння сіток" (ГО "Українська фотографія", Вікторія Бавикіна та Максим Горбатський) заявляли про недостатню комунікацію з Мінкультом.

Вони зазначили, що досі всі роботи над проєктом здійснюють коштом приватної підтримки партнерів, а весь час роботи команди присвячений пошукам фінансування. І що у Мінкульті не відповідають на їхні листи.

"За чотири місяці роботи нам не вдалося отримати від Міністерства культури інформації щодо запланованого бюджету проєкту. Попри наші численні спроби зв'язатися з міністерством і обговорити план втілення павільйону та заплановані від міністерства ресурси, ми не отримали відповідей", — додають вони.

Венеційська бієнале: що це

Венеційська бієнале — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається що два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале нині проводять також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (у парні роки). Україна бере участь у Венеційській бієнале з 2001 року.

60-та Венеційська бієнале триватиме з 20 квітня до 24 листопада 2024 року. Темою цьогорічної події буде "Іноземці скрізь". Вона досліджуватиме поняття "іноземець" і зосередиться на тих, хто перебуває на маргінесі, а саме вигнанцях, емігрантах та аутсайдерах.

Україну представлятиме проєкт "Плетіння сіток" Вікторії Бавикіної та Максима Горбацького.

Це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського та Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою.

Як зазначається, проєкт звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що допомагає емансипації кожного її учасника. У проєкті залучено три мистецькі роботи, які покажуть глядачам різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їхньої комунікації.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок