Україна на Венеційській бієнале: куратори заявляють про відсутність підтримки від Мінкульту

Україна на Венеційській бієнале: куратори заявляють про відсутність підтримки від Мінкульту

Україна на Венеційській бієнале: куратори заявляють про відсутність підтримки від Мінкульту
Вікторія Бавикіна та Максим Горбатський. Фото: Max Gorbatskyi/Facebook

Ювілейна 60-та Венеційська бієнале почнеться у квітні 2024 року. Україну представлятиме проєкт "Плетіння сіток" за кураторством ГО "Українська фотографія". Але під час підготовки з'явилися певні проблеми.

Про це Суспільне Культура повідомили представники команди ГО.

За словами команди, станом на 5 грудня так і не вдалося отримати підтримку від Міністерства культури та інформаційної політики, зокрема щодо бюджету проєкту.

Павільйон українська команда отримає безкоштовно як підтримку від організаторів бієнале. Окремі частини проєкту уже завершені або отримали підтримку від Британської Ради та Goethe-Institut Україна.

Разом з тим у команді зазначають, що зараз усі роботи над проєктом здійснюють коштом приватної підтримки партнерів, а весь час роботи команди присвячений пошукам фінансування.

"За чотири місяці роботи нам не вдалося отримати від Міністерства культури інформації щодо запланованого бюджету проєкту. Попри наші численні спроби зв'язатися з міністерством і обговорити план втілення павільйону та заплановані від міністерства ресурси, ми не отримали відповідей", — додають вони у листі.

Венеційська бієнале — один із важливих та престижних майданчиків у сфері мистецтва, що збирає довкола себе митців, колекціонерів, дипломатів.

Презентація на міжнародній платформі такого рівня — це можливість нагадати про російську війну в Україні світовій спільноті, чия увага сьогодні зміщена на більш медійні збройні конфлікти. Саме зараз, в умовах згасання інтересу до України з боку іноземців нам важливо не втратити шанс, щоб наш голос почули саме ті, чия підтримка у світі для нас дуже важлива.

Суспільне Культура звернулося по коментар до Мінкульту. Прессекретарка повідомила, що не уповноважена це коментувати, але додала, що команда дійсно надсилала лист і в міністерстві ще раз його розглянуть та спробують оперативно на нього відреагувати.

Венеційська бієнале: що це

Венеційська бієнале — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить що два непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводять також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (у парні роки). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.

60-та Венеційська бієнале триватиме з 20 квітня до 24 листопада 2024 року. Темою цьогорічної події буде "Іноземці скрізь". Вона досліджуватиме поняття "іноземець" і зосередиться на тих, хто перебуває на маргінесі, а саме вигнанцях, емігрантах та аутсайдерах.

Україну представлятиме проєкт "Плетіння сіток" Вікторії Бавикіної та Максима Горбацького.

Це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського та Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою.

Як зазначається, проєкт звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що допомагає емансипації кожного її учасника. У проєкті залучено три мистецькі роботи, які покажуть глядачам різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їхньої комунікації.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок