"Плетіння сіток": оголосили кураторів українського павільйону на 60-й Венеціанській бієнале

"Плетіння сіток": оголосили кураторів українського павільйону на 60-й Венеціанській бієнале

"Плетіння сіток": оголосили кураторів українського павільйону на 60-й Венеціанській бієнале
Вікторія Бавикіна та Максим Горбатський. Фото: Max Gorbatskyi/Facebook

Міністерство культури та інформаційної політики 28 червня оприлюднило результати роботи Конкурсної комісії, яка обирала куратора для українського проєкту на ювілейній 60-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва. Україну представлятиме проєкт "Плетіння сіток" за кураторством ГО "Українська фотографія" (Вікторія Бавикіна та Максим Горбатський).

Як зазначається, проєкт звертається до метафори плетіння маскувальної сітки як спільної дії, що одночасно дозволяє та допомагає емансипації кожного її учасника. У проєкті задіяно три мистецькі роботи, які покажуть глядачу різні спільні досвіди, шляхи переживання цих досвідів та можливості їх комунікації.

До участі запросили художників Катю Бучацьку, Андрія Достлєва, Лію Достлєву, Андрія Ревковського, Даніїла Рачинського та архітектора Олександра Бурлаку.

"Плетіння сіток": оголосили кураторів українського павільйону на 60-й Венеціанській бієнале
"Плетіння сіток": оголосили кураторів українського павільйону на 60-й Венеціанській бієнале. Скрнішот зі сторінки у Facebook

Як зазначила голова Конкурсної комісії Тетяна Філевська, журі керувалося критеріями, які визначають потенційно успішний проєкт на бієнале, зокрема:

  • актуальність у світовому культурному контексті;
  • відповідність теми глобальному порядку денному;
  • інституційна спроможність заявника;
  • використання можливостей приміщення павільйону, яке є досить важким для роботи.

Також комісія враховувала контекст представлення України на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва в попередні роки.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький в партнерстві з Liverpool City Region презентували програму, побудовану навколо питання "Що для нас сьогодні означає поняття Дім?", у межах EuroFestival.

Венеційська бієнале: що це

Венеційська бієнале — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить щодва непарні роки у Венеції, Італія. У межах бієнале сьогодні проводяться також Венеційський кінофестиваль (щорічний) та Венеційський фестиваль архітектури (у парні роки). Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що куратор і художній керівник 60-ї Венеційської бієнале Адріано Педроса оголосив провідну тему виставки 2024 року "Іноземці скрізь". Вона досліджуватиме поняття "іноземець" і зосередиться на тих, хто перебуває на маргінесі, а саме вигнанцях, емігрантах та аутсайдерах.

60-та Венеційська бієнале триватиме з 20 квітня до 24 листопада 2024 року.

Україна на 59-й бієнале (2022)

Україна представила мистецький проєкт харківського художника Павла Макова "Фонтан виснаження. Висока вода". Центральний об’єкт проєкту — інсталяція з 12 рядів мідних лійок, по яких циркулює вода. Інсталяцію доповнюють супровідні матеріали: малюнки та фотографії.

бієнале
"Фонтан виснаження. Висока вода". Фото: Facebook / Український павільйон на Венеційській бієнале

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок