Виставка сучасного українського мистецтва "Горизонти" уже стартувала в Анкарі, а в Україні почнеться ось-ось. У Львові можна буде роздивитися роботи молодих мисткинь та їхній погляд на велику війну. У Києві покажуть ретроспективу творчості українсько-американського художника Макса Вітика та роботи мисткині Ельміри Шемседінової. Розповідаємо про те, що варто знати про них.
"Немає зайвих"
З 9 до 19 листопада у приміщенні Порохової вежі у Львові відбуватиметься виставка українських мисткинь "Немає зайвих"
Виставку проводять у межах проєкту Her* Gaze, який реалізує Goethe-Institut Україна спільно з ГО "Феміністична майстерня".

Список учасниць виставки:
- Руслана Ключко;
- Надія Січко;
- Ана Франик;
- Євсевія Зякіна;
- Анастасія Іон;
- Саша Кохан;
- Поліна Смірнова;
- Еліна Федоренко;
- Валерія Зіневська;
- Єлизавета Іщенко;
- Софія Танцура;
- Соломія Кульчинська.
Проєкт складається з двох частин: літньої резиденції для молодих художниць-початківиць з України та онлайн-лабораторії для мисткинь з України, Німеччини й Польщі.
Кураторка Валерія Зубатенко зазначає, що резиденцію організували як своєрідний зріз того, як молоді українські мисткині досвідчують війну через феміністичну оптику: "Орієнтиром резиденції стали пошуки відповіді на питання: що уможливлює солідарність та які нові типи зв'язків почали об'єднувати нас під час повномасштабного вторгнення".
Проєкт Her* Gaze має на меті у мистецький спосіб зібрати та надати видимості жіночим досвідам війни, а також посилити обізнаність мисткинь щодо етичних та безпечних методів роботи з архівами й персональними історіями людей, які пережили травматичний досвід в контексті війни Росії проти України.


"Реальність і Марево"
З 10 листопада до 14 січня 2024 року в Музеї української діаспори триватиме виставка Макса Вітика "Реальність і Марево".
Макс Вітик — українсько-американський художник, живописець, який у творчості залучає авторські техніки.
Роботи митця виставляли в Українському інституті Америки в Нью-Йорку, галереї ArtMarts у Каїрі, Міжнародному музеї мистецтва та науки у Макаллені (США), на ярмарках Scope Art у Базелі, Context Art у Нью-Йорку та Маямі, а також у багатьох галереях та музеях в Україні.
В основі експозиції — ретроспективна подорож майстернями митця: від Техасу, Аризони, Каїра, Гааги до Києва та Засупоївки. У межах виставки можна буде побачити твори, фотографії та особисті артефакти з окремих періодів життя й творчості митця.

"Горизонти"
7 листопада у столиці Туреччини Анкарі відкрили виставку українського сучасного мистецтва "Горизонти". Вона працюватиме до 11 листопада. Про це розповіла пресслужба Посольства України в Туреччині.
За словами кураторки Христини Береговської, назва виставки — дуже символічна, адже "Горизонт" з грецької перекладається як "те, що обмежує", межа між небом і землею. Тому вона з'явилася саме з бажання побачити горизонт мирного і спокійного неба, без сирен та обстрілів
У виставці представлено 67 творів живопису 37 художників з різних міст України.
Більшість творів — намальовані під час війни.
"Вони передають через призму сприймання художників емоційний і духовний стан всіх українців, які, всупереч трагічним обставинам, продовжують жити, захищати і розвивати свою державу", — зазначають організатори.
У посольстві додали, що виставка має благодійний характер: зібрані кошти від продажу картин будуть витрачені на оплату стипендій для студентів із прифронтових регіонів України.


"Напружений горизонт. Туга за Кримом"
З 10 листопада до 10 грудня у Кримському домі відбуватиметься виставка Ельміри Шемседінової "Напружений горизонт. Туга за Кримом".
Це особиста реакція кримськотатарської художниці на окупацію Криму та складні події, які розгортаються на території України.
У межах виставки заплановано проведення мистецького перформансу "Запам’ятати море", який символізує постійне прагнення художниці залишати зв'язок із рідним краєм, навіть у віддаленому місці від нього. Тут мисткиня створюватиме кримський пейзаж наосліп, відтворюючи його зі своєї пам'яті та спогадів.
Серія представлених робіт, за словами авторки, заснована на її невеликих акварельних ескізах, переосмислених в техніці олійного живопису.


Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected].