Музей Майдану представив 3D-проєкт про основні пам'ятні місця Революції гідності

Музей Майдану представив 3D-проєкт про основні пам'ятні місця Революції гідності

Музей Майдану представив 3D-проєкт про основні пам'ятні місця Революції гідності
Відкриття проєкту "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам'яток Майдану". Фото: Національний музей Революції Гідності/Facebook

До десятої річниці Революції гідності Музей Майдану створив мультимедійний проєкт "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам'яток Майдану". За QR-кодами можна дізнатися про 10 ключових локацій Євромайдану.

Про це йдеться в пресрелізі, який надав Суспільному Культура Національний музей Революції Гідності, а також на сайті музею.

Проєкт "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану"
Проєкт "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану". Фото: Музей Майдану

Проєкт — документальний. Для якомога точнішого відтворення об'єктів фахівці опрацювали понад 15 тисяч фотографій із Революції гідності. Скориставшись QR-кодами, у 3D-форматі можна побачити:

  • барикади неподалік ЦУМу, біля Будинку профспілок та на Європейській площі, на вулиці Інститутській, нині алеї Героїв Небесної Сотні, та вулиці Михайла Грушевського;
  • елементи наметового містечка;
  • конструкцію "Йолки";
  • "Мистецький Барбакан";
  • музейні експонати — щити, каски тощо.

Стенди розміщені на Майдані Незалежності, про кожну локацію є інформаційна довідка.

Ольга Сало, кураторка й авторка проєкту, заступниця гендиректора музею, наголосила, що ініціатива — не лише відтворення об'єктів, а й складник пам'яткоохоронної діяльності.

"Ми працюємо над тим, щоб локації, пов’язані з Революцією гідності, було належним чином збережено. Уже не існують барикади, не існує «Йолка», але завдяки доповненій реальності просторова локація набуває сенсу матеріальної, конкретної цінності. Так ми зможемо ще краще доносити цінності Майдану", — сказала Ольга Сало.

Артем Чигиринський, виконавчий директор компанії ADVIN, яка створила тривимірні цифрові моделі для музею, каже: "Молодь, яка ніколи не була на Майдані, бачить, який вигляд насправді мали барикади, «Йолка» та наметове містечко. (...) Коли згадуєш ті події, перехоплює подих від спільнотворення на Майдані".

Презентація проєкту "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану"
Презентація проєкту "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану". Фото: Музей Майдану

Презентацію проєкту відвідав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. На його думку, проєкт музею стане у пригоді педагогічним працівникам.

"Завдяки цьому проєкту чимало людей, які не є носіями пам’яті про події Майдану, зможуть уявити, як усе було насправді, у реальному житті. Це важливий крок зі збереження нашої пам’яті, який має знайти своє продовження в інституціалізації, музеєфікації", — говорить посадовець.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок