У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Які її завдання

У Чернігові розпочала роботу місія ЮНЕСКО. Які її завдання

Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові
Місія ЮНЕСКО, Чернігів, 30 жовтня 2023 року. Фото: МКІП

У Чернігові з 30 жовтня розпочала свою роботу місія ЮНЕСКО. Фахівці оцінять пошкодження, які отримали пам’ятки культурної спадщини міста через ракетні удари Росії.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП).

Місія пропрацює, попередньо, протягом тижня — в межах проєкту "Підтримка України в галузі культури та освіти через ЮНЕСКО: реагування на надзвичайні ситуації для всесвітньої спадщини та культурних цінностей: оцінювання збитків та захист". У планах — зібрати дані про такі пошкоджені об’єкти:

Комісія збере документацію та підготує план реабілітації цих об'єктів, а також історичного центру Чернігова, включно з територією "Історичний центр Чернігова, IX–XIII ст.", яка внесена до Попереднього списку всесвітньої спадщини України.

Місія, окрім ЮНЕСКО, складається з представників Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ІККРОМ) та вітчизняних фахівців у сфері культури. Також співпрацюватимуть із Міжнародною радою з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС).

Не перша місія ЮНЕСКО в Україні

ЮНЕСКО наприкінці липня відправило свою місію до Одеси, щоб оцінити шкоду від російських атак. Місія там працювала з 29 липня по 1 серпня 2023 року. Представники ЮНЕСКО отримали список із 52 ушкоджених об’єктів культурної спадщини, але підтвердили не всі. Повний звіт готують на грудень 2023 року.

Заступниця міністра культури та інформполітики Катерина Чуєва розповідала, як ЮНЕСКО веде підрахунки про пошкоджені та зруйновані пам'ятки в Україні та чому дані міжнародної організації можуть різнитися з тими, що має Мінкульт.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок