Ростислав Карандєєв прокоментував збільшення бюджету на книговидання

Ростислав Карандєєв прокоментував збільшення бюджету на книговидання

Ростислав Карандєєв прокоментував збільшення бюджету на книговидання
Ростислав Карандєєв. Фото: УНІАН

Кабмін 15 вересня ухвалив проєкт держбюджету на 2024 рік. Згідно з документом бюджет на культуру становить 10,7 млрд грн, що на 2,3 млрд грн більше, ніж торік. Зокрема, збільшено бюджет Українського інституту книги, він нараховує 466 млн грн.

В етері на Радіо Культура т. в. о. міністра культури й інформаційної політики України Ростислав Карандєєв сказав, що міністерство виборювало цю цифру, але вона недостатня.

"Це небагато насправді. Потреби для розвитку сфери книговидання, сфери читання значно більші. Але ми мусимо розуміти, що сьогодні гуманітарна сфера залежна від реальної ситуації на фронті, від нашої безпеки. Ми передбачаємо реалізацію кількох програм. Вони діють вже не перший рік", — заявив Карандєєв.

За його словами, діють дві програми. Перша програма стосується видання книжок на державне замовлення, "які би йшли на потреби як бібліотек, так і інших наших інституцій, де ці книги забезпечують наративи національно-патріотичного виховання, надають інформацію щодо класиків української літератури". Ця програма потребує близько 30 мільйонів гривень.

Друга програма стосується видання перекладів українською мовою.

"Сьогодні в побутовому користуванні ми відчуваємо великий дефіцит літератури світових класиків, бестселерів, перекладених українською мовою. Вони до останнього надходили на наш ринок від російських видавництв. Переклади здійснювали російською мовою. Тому державна підтримка цього напряму дозволяє нам, і ми цього року вже це побачили, багато творів літератури перекладати. І не тільки іноземних на українську мову, а й українських іноземними мовами. Ми прагнемо поширювати українські твори доступною мовою для іноземного споживача, щоб світ бачив українську культуру, розумів і сприймав її як повноцінного учасника світових культурних процесів", — зауважив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики.

В інтерв'ю він також пояснив роботу сертифікатів на придбання книжок, які діятимуть для тих, кому виповнюється 18.

"В законі про підтримку книговидання зазначено, що громадяни України по досягненні певного віку мають право отримати від держави сертифікати на придбання книжок. Ми проаналізували можливість ефективного виконання цієї норми і дійшли висновку, що потрібні деякі зміни", — пояснив Карандєєв. Він наголосив, що сертифікати не будуть паперовими і бачить більш дієвим механізм через "Дію".

"Ми ставимо завдання не тільки виховати любов до читання. Ми маємо здійснювати одночасно кілька процесів. Тут ми є партнерами зі сферою освіти. Тому що освіта формує цінності, виховує у людей потреби, а сфера культури їх задовольняє", — підсумував він.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок