Карандєєв: бюджет на культуру у 2024 році буде меншим

Карандєєв: бюджет на культуру у 2024 році буде меншим

Карандєєв: бюджет на культуру у 2024 році буде меншим
Міністерство культури та інформаційної політики

Виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв заявив, що наступного року бюджет на культуру буде меншим, ніж у 2023 році.

"На наступний рік кошти, згідно з тими показниками, які були доведені Міністерством фінансів, будуть менші, ніж на цей рік десь на 160 млн гривень. Сума становитиме трохи більш як 8 мільярдів гривень на всю галузь", — повідомив Карандєєв на зустрічі з медіа у пресцентрі "Укрінформу".

Понад 85% цих коштів (6,8 млрд грн) спрямують на оплату праці та забезпечення роботи митців України. А ще певна частина суми піде на оплату комунальних послуг і на заходи з охорони та збереження культурної спадщини, на підтримку мистецької освіти.

Карандєєв каже, що МКІП, формуючи бюджетний запит на 2024 рік, визначило для себе 2 пріоритети:

  • максимальне забезпечення потреб установ і організацій у реалізації заходів з охорони, збереження та утримання української спадщини.;
  • питання мистецької освіти — тобто таке планування, яке через 5-10 років має відповідати рівню, який був в Україні перед війною.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабмін має схвалити програму державного бюджету на 2024 рік до 15 вересня. Пріоритети бюджету наступного року, за словами прем'єра:

  • сектор безпеки й оборони;
  • зарплати лікарів, учителів, соціальні виплати;
  • відновлення та відбудова.

Раніше Шмигаль заявив, що Кабмін готує державний бюджет на наступний рік з урахуванням нових підходів в оплаті праці державних службовців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок