В. о. міністра культури Ростислав Карандєєв заявив, що необхідно реорганізувати міністерство

В. о. міністра культури Ростислав Карандєєв заявив, що необхідно реорганізувати міністерство

В. о. міністра культури Ростислав Карандєєв заявив, що необхідно реорганізувати міністерство
Ростислав Карандєєв. Фото: МКІП

Після звільнення Олександра Ткаченка виконувачем обов'язків міністра культури та інформаційної політики став Ростислав Карандєєв. В інтервʼю в програмі "Культурний інстинкт" він розповів, що планує реорганізувати структуру міністерства.

"Наразі ми маємо говорити про те, що робота Міністерства культури, у своїх наративах, у своїх регламентних процедурах, має бути змінена", — заявив він.

Карандєєв зазначив, що він уже зараз робить кроки, які б змінили традиційну схему ухвалення рішень у міністерстві.

Посадовець додав, що найближчим часом запропонує нову структуру інституції, новий штатний розпис, який допоможе удосконалити роботу, зробити її більш упорядкованою, відповідно до законодавства.

Карандєєв також поділився, що зараз пріоритетним напрямом є підготовка країни до заходів на деокупованих територіях — формувати органи управління у сфері культури, робота з людьми.

"Що робити із закладами, що робити з тими людьми, які або евакуювалися, або ще складніше — залишилися, чи навіть працювали в умовах окупації. Одна справа, коли тимчасова окупація там на рік, на пів року, як це було, наприклад, у Херсоні. Але складніше, коли ця окупація триває з 2014 року. Це дуже серйозні випадки, до яких ми маємо готуватися, і міністерство має це робити", — зазначив він.

Ще важливою складовою роботи інституції є збереження спадщини, культурних цінностей, а також їхнє повернення.

За словами в. о. міністра, в Україні потрібно створити надійні фондосховища, депозитарії, розробити дієву систему збереження, мобільної евакуації та обліку.

"Досі немає, на жаль, реєстрів: реєстрів культурної спадщини, реєстрів нерухомих обʼєктів, реєстрів артефактів, музейних обʼєктів. Немає на сьогоднішній день електронних оцифрованих реєстрів, які б дозволяли оперативно обліковувати й аналізувати ситуацію. Це дуже важлива тема", — додав Карандєєв.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок