Після звільнення Олександра Ткаченка виконувачем обов'язків міністра культури та інформаційної політики став Ростислав Карандєєв. В інтервʼю в програмі "Культурний інстинкт" він розповів, що планує реорганізувати структуру міністерства.
"Наразі ми маємо говорити про те, що робота Міністерства культури, у своїх наративах, у своїх регламентних процедурах, має бути змінена", — заявив він.
Карандєєв зазначив, що він уже зараз робить кроки, які б змінили традиційну схему ухвалення рішень у міністерстві.
Посадовець додав, що найближчим часом запропонує нову структуру інституції, новий штатний розпис, який допоможе удосконалити роботу, зробити її більш упорядкованою, відповідно до законодавства.
Карандєєв також поділився, що зараз пріоритетним напрямом є підготовка країни до заходів на деокупованих територіях — формувати органи управління у сфері культури, робота з людьми.
"Що робити із закладами, що робити з тими людьми, які або евакуювалися, або ще складніше — залишилися, чи навіть працювали в умовах окупації. Одна справа, коли тимчасова окупація там на рік, на пів року, як це було, наприклад, у Херсоні. Але складніше, коли ця окупація триває з 2014 року. Це дуже серйозні випадки, до яких ми маємо готуватися, і міністерство має це робити", — зазначив він.
Ще важливою складовою роботи інституції є збереження спадщини, культурних цінностей, а також їхнє повернення.
За словами в. о. міністра, в Україні потрібно створити надійні фондосховища, депозитарії, розробити дієву систему збереження, мобільної евакуації та обліку.
"Досі немає, на жаль, реєстрів: реєстрів культурної спадщини, реєстрів нерухомих обʼєктів, реєстрів артефактів, музейних обʼєктів. Немає на сьогоднішній день електронних оцифрованих реєстрів, які б дозволяли оперативно обліковувати й аналізувати ситуацію. Це дуже важлива тема", — додав Карандєєв.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]