На Amazon з’явилися книжки про "містичну смерть" Вікторії Амеліної, написані, ймовірно, штучним інтелектом

На Amazon з’явилися книжки про "містичну смерть" Вікторії Амеліної, написані, ймовірно, штучним інтелектом

На Amazon з’явилися книжки про "містичну смерть" Вікторії Амеліної, написані, ймовірно, штучним інтелектом
Вікторія Амеліна. Джерело: Facebook

На інтернет-сервісі Amazon почали з’являтися книжки з біографіями відомих людей відразу після їхньої смерті. Серед них — про українську письменницю Вікторію Амеліну, яка загинула внаслідок російської ракетної атаки на Краматорськ. Про це розповідає видання "Читомо".

Першою на це звернула увагу викладачка Університету Седертерна (Швеція) Юлія Юрчук.

"Я відчула шок, коли на «Амазоні» побачила книжки про Вікторію Амеліну. Я почала гуглити авторів, думала, може, це я не знаю імен видатних літературознавців абощо, але ні. Одна «біографія» має просто сюр-назву The mysterious death of Victoria Amelina, і я собі думаю, як смерть від російської ракети може перетворитися на містику", — написала вона у своєму Facebook.

Книжка про "містичну смерть" Амеліної підписана іменем Ґрейс Філліпс і коштує $10.99 (приблизно 400 гривень).

В анотації немає жодної згадки про війну. В описі зазначено, що "це глибоке дослідження життя, творчості та загадкової смерті видатної української письменниці. У цій книжці ми вирушаємо у захопливу мандрівку історією, розплутуючи історичне тло, на якому Вікторія Амеліна постала як літературна ікона".

Також там згадано країну, яка "витримує шторми як внутрішніх, так і зовнішніх конфліктів".

амеліна
Скриншот зі сторінки Amazon

Ще одна книжка про Вікторію має назву "Біографія Вікторії Амеліної: української письменниці, яка була вбита під час російської атаки" (Biography of Victoria Amelina: the Ukrainian novelist that was killed in Russian Attack). Вона підписана іменем Джека Філліпса і коштує $12.99 (майже 480 гривень).

В описі зазначено, що ця книжка покликана стати джерелом натхнення, "щоб заохотити людей, які хочуть змінити своє життя та позитивно вплинути на світ", а прізвище Амеліної написане з помилкою.

амеліна
Скриншот зі сторінки Amazon

Користувачі мережі під дописом Юлії припускають, що такі "біографії" — продукт використання штучного інтелекту.

Раніше Суспільне Культура розповідало, що з Amazon видалили книги, підписані іменем американської авторки Джейн Фрідман — за її словами, вони створені за допомогою штучного інтелекту.

Авторка відома за книгами про видавничу індустрію, а шахрайські назви імітували її справжню роботу.

Що відомо про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка.

Вона разом із батьком переїхала до Канади, коли навчалася у школі, але згодом вирішила повернутися до України. Вікторія Амеліна здобула ступінь магістра комп'ютерних технологій із відзнакою у "Львівській політехніці" (2007 рік).

Понад десять років вона працювала в міжнародних технологічних компаніях, а 2014 року вийшов дебютний роман Вікторії "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжка ввійшла в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014".

Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

А в червні 2023 року авторку відібрали до письменницької резиденції Harriman у Парижі: вона мала там продовжувати роботу над книжкою про свідчення злочинів Росії.

Вікторія Амеліна померла 1 липня у лікарні після того, як отримала важкі поранення внаслідок російського удару по Краматорську 27 червня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок