Фільм "Юрик" прибрали з усіх платформ, щоб видалити згадки про Маріуполь

Фільм "Юрик" прибрали з усіх платформ, щоб видалити згадки про Маріуполь

Фільм "Юрик" прибрали з усіх платформ, щоб видалити згадки про Маріуполь
Постер до фільму "Юрик". Фото: OsnovaFilm/Facebook

Команда фільму "Юрик. Дорога, не торкаючись землі" після критики у соцмережах вирішила прибрати стрічку з усіх платформ, щоб доопрацювати її. Про це вони повідомили 5 вересня на сторінці продакшену OSNOVAFILM у Facebook.

Перед цим команда зазначала, що до художнього фільму "Юрик" додадуть попередження, що стрічка є виключно художньою та не претендує на відображення реальної трагедії, а також його доповнять документальними фактами.

Але тепер продакшн вирішив, що цих заходів недостатньо, тож вирішили прибрати стрічку з усіх платформ, щоб доопрацювати. Фільм уже недоступний на YouTube-каналах СТБ та OSNOVAFILM.

Зокрема, продакшн планує видалити з фільму згадки про Маріуполь та назви місії евакуації, які не відповідали дійсності. Водночас у драмі збережуть історію дитини на війні.

За словами команди, Юрик — це збірний образ, створений і художньо осмислений на основі реальних історій дітей, які евакуйовувалися під час повномасштабного вторгнення: "Цими історіями захоплювалися люди у всьому світі і вони точно варті екранізації. Це наша боротьба за наших дітей, а отже за майбутнє України".

"Ми ще раз просимо вибачення в жителів Маріуполя, а також захисників міста і волонтерів, які робили все можливе, щоб врятувати людей від злочинів окупантів".

Про що фільм "Юрик"

Сюжет розгортається навколо 11-річного хлопчика Юрика, який сам виїжджає із захопленого росіянами Маріуполя. Фільм вийшов в ефірі телеканалу СТБ до Дня Незалежності 24 серпня.

В СТБ зазначають, що сюжет драми засновано на реальній історії 11-річного хлопчика, який, "рятуючись з охопленого війною Маріуполя, 15 днів добирався до кордону України".

Фільм "Юрик" приберуть з усіх платформ, щоб прибрати згадки про Маріуполь
Кадр із фільму "Юрик". Фото: кадр із фільму

У чому звинувачують стрічку

Стрічка "Юрик" викликала обурення з боку тих, хто пережили окупацію та обстріли у Маріуполі. Зокрема, фільм критикують через невідповідність документальній основі.

Наприклад, фотограф Євген Сосновський, який 62 дні пробув у блокадному місті та вивіз щоденник 9-річного хлопчика Єгора, звертає увагу, що в підвалах не було налагоджено звичного побуту (світло, вода та інші речі не були доступними), зелених коридорів не було, а також у місті не було представників ОБСЄ.

А депутат Дмитро Забавін Маріупольської міської ради навіть спрямував звернення до Мінкульту та РНБО.

Реакція на критику

У відповідь на критику фільму авторка сценарію та директорка продакшену OSNOVAFILM Тетяна Куц спершу відреагувала емоційно. Але пізніше вона опублікувала пост в Instagram, у якому наголосила, що фільм не є документальним, а є саме художнім на документальній основі. Також, за її словами, вони хотіли уникнути ретравматизації людей та поглиблення травми.

Виконувач обов'язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв у коментарі Суспільному Культура заявив, що МКІП не є замовником у виробництві стрічки та не фінансував її.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок