В Ізраїлі скасували гастролі російського театру "Ленком"

В Ізраїлі скасували гастролі російського театру "Ленком"

В Ізраїлі скасували гастролі російського театру "Ленком"
. Ілюстративне фото: unsplash.com

У Ізраїлі скасували дві вистави російського театру "Ленком", заплановані на кінець жовтня — через підтримку російської війни проти України. Про це повідомила ізраїльська газета Haaretz.

Ізраїльський продюсер Гаді Орон, організатор гастролей російського театру в тель-авівському театрі "Габіма", повідомив, що через протести російськомовних ізраїльтян гастролі переносяться на невизначений термін.

У заяві Орона йдеться про те, що ні він сам, ні керівництво "Габіми" не очікувало такого обурення і не хоче "підливати масла у вогонь". Гастролі російської трупи відкладаються до закінчення війни, як уточнив продюсер.

скасували вистави
Гаді Орон заявив про скасування гастролей російського театру. Скриншот зі сторінки у Facebook

"Ми не припускали настільки великого хвилювання за і проти, яке виникло через російсько-український конфлікт. Ми всі вважаємо, що немає потреби розпалювати ще більше розбіжностей серед громадськості тут. Тому, порадившись із керівництвом театру «Габіма», ми вирішили звільнити дати і відкласти візит театральної трупи «Ленком» до Ізраїлю до, як то кажуть, «шостої вечора після війни»", — сказано в офіційному релізі, поширеному Ороном.

"Ленком" віз до Ізраїлю виставу "Поминальна молитва" за мотивами твору "Тев'є-молочник" письменника Шолом-Алейхема. В інтернеті оголосили збір підписів під закликом скасувати вистави через те, що деякі артисти підтримують агресію Росії. Наприклад, актор Андрій Леонов пожертвував свою машину російським військам, а ще кілька висловлювалися на підтримку війни проти України.

За три дні петиція проти вистави театру зібрала понад 5 тисяч підписів.

Спонсорами візиту "Ленкому" до Ізраїлю мали стати Департамент культури при уряді Москви, "Сбербанк", а також один з олігархів — за допомогою приватної компанії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок