"Сміливість бути": до Дня Незалежності НБУ випустив памʼятну монету

"Сміливість бути": до Дня Незалежності НБУ випустив памʼятну монету

"Сміливість бути": до Дня Незалежності НБУ випустив памʼятну монету
Андрій Пишний презентує памʼятну монету до Дня Незалежності, 23 серпня 2023 року. Фото із сайту НБУ

До Дня Незалежності Нацбанк презентував нові пам’ятні монети "Сміливість бути. UA", присвячені сміливості української нації. Відповідне повідомлення зʼявилося 24 серпня на сайті інституції.

"Щодня протягом цієї війни ми маємо можливість спостерігати за безліччю прикладів сміливості, звитяги, сили духу українців. Не лише ми — увесь світ! Ми присвячуємо цю монету хороброму і незламному українському народові. Сьогодні весь світ точно знає, що сміливість — це бути українцями", — сказав голова Національного банку України Андрій Пишний.

Монети продовжують серію "Безсмертна моя Україно", усього буде два варіанти — срібний та з нейзильберуНейзильбер (від нім. neusilber — "нове срібло") — сплав міді з 5–35 % нікелю і 13–45 % цинку. Інші назви цього сплаву або окремих його різновидів: нікелеве срібло (nickel silver), німецьке срібло (german silver), нове срібло (new silver), віреніум (virenium)..

Автори ескізів цих знакових пам’ятних монет — київські художники Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки. Скульптор — Володимир Атаманчук.

монети
Памʼятна монета до Дня Незалежності, 24 серпня 2023 року. Скриншот із сайту НБУ

монети
Памʼятна монета до Дня Незалежності, 24 серпня 2023 року. Скриншот із сайту НБУ

Срібна монета

Вона має номінал 10 гривень та виготовлена зі срібла 925-ї проби. Крім того, оздоблена локальною позолотою. Тираж монети — до 5 000 штук.

На аверсі зображено стилізовану композицію, що символізує Україну. Образ Батьківщини втілено в символі тризуба, що перебуває "на вістрі" часу, сучасних трендів, суспільних процесів, уваги світу та творення нової світової історії. На дзеркальному тлі розміщено лезо меча; угорі — малий Державний герб України.

На реверсі міститься композиція, що символізує феномен сміливості та героїчного спротиву українського народу. У центрі зображено золотисту зірку, що засяяла новою надією, а також вертикальний напис "СМІЛИВІСТЬ БУТИ. UA".

З нейзильберу

Пам’ятна монета має номінал 5 гривень. Її дизайн повторює загальну стилізовану композицію срібної монети з акцентом зображення аверсу на лезі меча, розміщеного на матовому тлі, як символічний знак готовності українців захищати свою незалежність зі зброєю в руках.

Тираж монети з нейзильберу — 75 000 штук.

Придбати пам’ятні монети "Сміливість бути. UA" можна з 24 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок