Суспільне оголосило конкурс на виробництво фільму про Олександра Довженка

Суспільне оголосило конкурс на виробництво фільму про Олександра Довженка

Суспільне оголосило конкурс на виробництво фільму про Олександра Довженка
ВУФКУ

На Суспільному триває мистецький конкурс на виробництво документального фільму, присвяченого 130-й річниці з дня народження кінорежисера, драматурга і талановитого письменника Олександра Довженка.

Від виробника очікують створення документального фільму з глибинним історичним дослідженням творчого доробку та життєвого шляху Довженка, місця України в його творчості та впливу його праці на сучасну світову кінематографію.

Також в умовах зазначено, що планується "динамічна документалістика", яка заново відкриє постать "поета слова і кадру, віртуоза монтажу" для української аудиторії, а також приверне увагу та познайомить іноземних глядачів із видатним українським митцем.

Суспільне оголосило конкурс на виробництво фільму про Олександра Довженка
Олександр Довженко. Олександр Довженко у Новій Каховці. Джерело: Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара

"Ми не шукаємо панегіриків та компліментарності, навпаки — прагнемо ґрунтовної та чесної оповіді про режисера, який стояв біля джерел українського кінематографа й при цьому мав украй непрості стосунки з владою більшовиків-окупантів, від якої зазнавав і нищівної критики, і примусу до болісних конʼюнктурних компромісів", — наголосив виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін.

Суспільне планує просувати фільм на кіноекранах як в Україні, так і за кордоном. Тому до створення фільму мають бути залучені іноземні експерти, які допоможуть розкрити місце Олександра Довженка у світовому спадку кіномистецтва.

Документи для участі у конкурсі приймають до 31 серпня 2023 року, а сам фільм має бути створений до 31 липня 2024 року. Детальні умови конкурсу можна дізнатися за посиланням.

Хто такий Олександр Довженко

Олександр Довженко — український режисер, письменник, кінодраматург, художник.

Його першою самостійною режисерською роботою стала комедійна стрічка "Ягідка кохання" (1926), після чого був шпигунський детектив "Сумка дипкур’єра" (1926). Проте найбільшої слави Довженко здобув із легендарною німою трилогією — "Звенигора" (перший український фільм, що вийшов на міжнародну арену, 1927), "Арсенал" (1929) та "Земля" (1930). 

Сам Довженко писав про "Звенигору" в автобіографії: "Звенигора в моїй свідомості відклалася як одна з найцікавіших робіт, це «прейскурант моїх творчих можливостей», я зробив її одним духом — за сто днів, не зробив, а проспівав, як птах. Мені хотілося розсунути рамки екрана… заговорити мовою великих узагальнень".

Фільм демонструвався в Москві, були два громадські перегляди в Парижі, також він обійшов екрани Нідерландів, Бельгії, Аргентини, Мексики, Канади, Великій Британії, США, Греції.

Під час Другої світової режисер зняв серію агітаційних фільмів про Україну.

У 1950-х Довженко викладав та виношував плани таких стрічок, як "Відкриття Антарктиди", "Поема про море", "Зачарована Десна", що так і не були реалізовані за життя майстра.

Помер 25 листопада 1956 року у віці 62 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок