Збірка репортажів Reporters про події російсько-української війни від 23 лютого до 9 травня 2022 року вийде у Сполучених Штатах Америки в електронному та аудіоформаті. Про це повідомило видавництво "Лабораторія".
Переклад збірки англійською мовою презентуватиме американська компанія Scribd Originals, яка спеціалізується на доступних сервісах для читання книг у будь-якому форматі, подкастів, а також презентацій з усього світу. Реліз книжки в Сполучених Штатах Америки відбудеться 12 липня.
"Ці свідчення важливі не лише для українців та української історії — їх має чути увесь світ, а книжки про злочини росіян та загарбницьку, наймасштабнішу війну з часів Другої світової мають виходити не лише в Україні" — переконані в "Лабораторії".
Аудіокнигу озвучив Едуардо Баллеріні — лауреат премії "Оді" 2019 року в номінації "Найкращий чоловічий голос" та номінант на премію "Оді" 2022 року. Це нагорода за досягнення в галузі усного мовлення, зокрема за озвучення аудіокниг та постановку аудіодрам, опублікованих у США. Їх вручає Асоціація аудіовидавців (APA) щороку в березні.
Видавництво також поділилося, що вони продали за кордон права на переклад "77 днів лютого" та книжки Надії Сухорукової "#Маріуполь #Надія" — блокадного щоденника, написаного авторкою під час життя в окупованому Маріуполі. Ймовірно, скоро ці твори зможуть читати в Кореї та Словаччині.
Про що збірка "77 днів лютого"
У книжку "77 днів лютого" увійшли репортажі журналісток українського медіа Reporters у період між двома датами, які посідають чільне місце в російській мілітарній ідеології. Йдеться про 23 лютого та 9 травня — День захисника Вітчизни та День перемоги в Росії.
Війна поставила плин звичного життя на паузу. Для українців час зупинився в лютому, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росіян на територію України.
"77 днів лютого" — "це оголений нерв і чесний голос нової української дійсності, який журналістки і авторки Reporters зафіксували з перших вуст", — кажуть у "Лабораторії".
Це історії про життя на прифронтових територіях та в окупації, обстріли та укриття, звільнення та евакуацію, військових та волонтерів.
Збірку упорядкувала Марічка Паплаускайте — журналістка Reporters, співзасновниця The Ukrainians Media, фіналістка Премії імені Георгія Гонгадзе 2021 року.
Передмову до книжки підготував письменник Сергій Жадан. "Потрібні свідчення. Потрібні голоси тих, хто зважився й заговорив", — зазначив він.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]