Держкіно скасувало наказ про реорганізацію Довженко-Центру: яка реакція

Держкіно скасувало наказ про реорганізацію Довженко-Центру: яка реакція

Важливо
Держкіно скасувало наказ про реорганізацію Довженко-Центру: яка реакція
Фото: Довженко-Центр

Держкіно скасувало свій наказ про реорганізацію Довженко-Центру та передачу повноважень до державної установи "Науковий центр кінематографії України" від 5 серпня 2022 року.

Своє рішення пояснюють тим, що наказ про реорганізацію "не встановлював загальні правила поведінки й був розрахований на одноразове застосування". Зокрема там були строки для виконання "конкретних дій" і ці строки сплили та не подовжувалися.

"На сьогодні також відбувся ряд кадрових змін, зокрема і в Держкіно, щодо осіб які були залучені до реалізації наказу № 100, тому наказ потребував оновлення чи визнання таким, що втратив чинність з огляду і на цей факт", — йдеться у поясненні.

Реакція Довженко-Центру

У Господарському райсуді Києва 29 червня відбулося чергове засідання у справі про визнання незаконним наказу про реорганізацію Довженко-Центру. Очікували на останні промови сторін та ухвалення рішення. Натомість на засіданні Держкіно подало клопотання про закриття справи.

"Сьогодні відбулось щось дивовижне: представник Держкіно заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв’язку із відсутністю предмета позову, тобто відсутністю наказу!" — заявили у Довженко-Центрі.

Там вказують, що для видачі наказу про скасування реорганізації Держкіно вистачило одного дня перерви між засіданнями — 28 червня, хоча раніше представники Держкіно послідовно захищали "ідею реорганізації".

"Ми могли б порадіти цьому жесту, зробленому символічно до Дня Конституції, але усвідомлюємо, що подібні накази Держкіно владне видавати і скасовувати щодня. Найближчими часом нас може чекати новий наказ, так само загрозливий і необґрунтований", — вважають у Довженко-Центрі.

Що означала реорганізація Довженко-Центру

Згідно з наказом №100, усі фільми з колекції та майно "Довженко-Центру" мали передати державній установі "Науковий центр кінематографії України", основним видом діяльності якої є "вища освіта". Зі структури Центру мали виокремити Державне підприємство "Українська анімаційна студія", куди передали б авторські права на українську анімацію.

У наказі тоді не згадували кіноархівну та музейну колекції Центру, які є частиною державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.

Держкіно 29 червня пояснює, що хотіло зробити "Українську анімаційну студію" правонаступницею "Української кіностудії анімаційних фільмів", яка у 2019 році ввійшла до складу Довженко-Центру. Однак Центр не виробляє нові мультфільми, а забезпечує прокат уже створених на підставі ліцензій Держкіно.

28 жовтня 2022 року в Довженко-Центрі повідомили, що через суд вимагають від Держкіно визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію. Під час засідань представник Держкіно зазначав, що офіційно Довженко-Центр не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду".

Попри наказ Держкіно про скасування реорганізації судовий розгляд триває. Суддя перенесла засідання на 11 липня, щоб вивчити нові обставини та дослідити, чи має заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук повноваження на підписання відповідних наказів. Крім того, під час засідання помітили, що у регаліях Шевчук є помилка.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок