Зеленський пропонує змінити дати трьох свят

Зеленський пропонує змінити дати трьох свят

Зеленський пропонує змінити дати трьох свят
AP Photo/Evgeniy Maloletka

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про зміну трьох святкових дат. Про це йдеться у законопроєкті №9431.

Планують такі зміни:

  • 25 грудня — Різдво Христове (замість 7 січня)
  • 15 липня — День Української Державності (замість 28 липня)
  • 1 жовтня — День захисників і захисниць України (замість 14 жовтня).

Після ухвалення документа ці дні стануть вихідними, але лише після завершення воєнного стану — під час воєнного стану святкові та неробочі дні скасовуються.

Наразі законопроєкт направили на розгляд комітету з питань соцполітики. Після цього його передадуть на розгляд парламенту.

Чому хочуть змінити святкові дати

Православна церква України 24 травня затвердила з 1 вересня перехід на новоюліанський календар. Відповідно до зміни календаря, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня. Але Великодня зміна не стосуватиметься, бо свято не має сталої дати.

Також у ПЦУ казали, що будуть просити перенести День Української Державності з 28 на 15 липня. Перед цим Українська греко-католицька церква вирішила з 1 вересня перейти на новоюліанський календар.

Тож президент пропонує і в законодавстві затвердити зміну дати, щоб "відмовитися від російської спадщини".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок