Усе більше українців хочуть святкувати Різдво 25 грудня — опитування

Усе більше українців хочуть святкувати Різдво 25 грудня — опитування

Усе більше українців хочуть святкувати Різдво 25 грудня — опитування
Різдво Христофе. Ілюстративне фото: УНІАН

За останній рік зросла кількість українців, які святкують Різдво лише 25 грудня (з 4% до 11%), та тих, хто відзначає його в обидві дати (з 18% до 25%). Про це свідчать результати опитування групи "Рейтинг".

Водночас менше опитаних будуть святкувати Різдво 7 січня — 55% проти 71% у 2021 році. Ще 8% українців взагалі не святкують Різдво. Найчастіше таку відповідь давали молодь, жителі півдня та Києва. 

Про подвійне святкування Різдва, або ж святкування лише 25 грудня частіше говорили мешканці заходу, Києва, молодші опитані та греко-католики.

Опитування про святкування Різдва
Інфографіка "Рейтинг"

Також за рік значно побільшало тих, хто підтримує ідею перенесення святкування Різдва на 25 грудня: з 26% до 44%. Проти такої ідеї – 31% (у 2021 – 58%). Ще 23% зазначили, що їм байдуже це питання і 2% — не змогли відповісти.

Опитування Різдво
Інфографіка "Рейтинг"

Опитування проводилося 20-21 листопада 2022 року. У дослідженні взяли 100 респондентів віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. 

Читайте також

25 грудня чи 7 січня: коли відзначати Різдво

Церква — останній форпост Путіна в Україні. Інтерв'ю з предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм

На початок