Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою

Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою

Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою
Колаж Суспільне Культура

Науковці та експерти з команди аукціонного дому Sotheby's виявили одну з картин Пітера Пауля Рубенса, яка вважалася зниклою протягом 300 років. Про це 19 червня повідомило видання Artnet News.

Йдеться про картину "Святий Себастьян, якого доглядають два ангели". Її оцінна вартість становить від 184 до 294 мільйонів гривень (від 5 до 7,7 мільйона доларів).

Востаннє картину фіксували в колекції генуезьких покровителів художника — у сім'ї Спіноли, на початку 1730-х років. Потім картина вийшла з родини по жіночій лінії через Анну Спінолу і зникла з поля зору, аж поки не з'явилася у США у 1963 році.

Пізніше картину вперше виставили на аукціоні Sotheby's у 2008 році. Тоді її автора неправильно ідентифікували, оскільки за 300 років зникли дані про її походження. Вважали, що це робота французького художника Лорана де ла Гіра.

Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою
Дослідники знайшли картину Рубенса, яка 300 років вважалася зниклою. Фото: Sotheby's

Відкриття того, що картину написав Рубенс, є "доказом того, що навіть імена великих художників можуть бути втрачені для історії, — сказав Джордж Гордон, співголова відділу картин старих майстрів Sotheby's по всьому світу. — На щастя, деталі, виявлені внаслідок наукового аналізу, показують, що нам ще так багато належить відкрити, навіть про найвідоміші роботи".

Науковці поки не дійшли згоди, де і коли Рубенс написав картину: деякі вважають, що близько 1606-1608 років в Італії, інші — близько 1609-1610 років в Антверпені (Нідерланди).

Раніше Суспільне Культура розповідало, що ще у 2021 році у Лондоні знайшли картину Рубенса "Портрет дами" (XVII століття), яка припадала пилом у приватній колекції майже 140 років.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок