Картина Рубенса з Національної галереї Лондона виявилася підробкою. Це визначив штучний інтелект

Картина Рубенса з Національної галереї Лондона виявилася підробкою. Це визначив штучний інтелект

Картина Рубенса з Національної галереї Лондона виявилася підробкою. Це визначив штучний інтелект
. agefotostock/Alamy

У Великій Британії за допомогою штучного інтелекту просканували картину Пітера Пауля Рубенса "Самсон і Даліла" та визначив, що полотно підроблене.

Картина зберігалася у лондонській Національній галереї з 1980 року, однак викликала певні сумніви в тому, що це — оригінал, передає The Guardian.

Перевірити роботу за допомогою штучного інтелекту вирішила швейцарська компанія Art Recognition. Алгоритм порівняв "Самсона і Даліла" зі 148 іншими картинами Рубенса та дійшов висновку, що ймовірність підробки становить 91%. Таких перевірок було кілька, однак кожного разу результат був аналогічний. При цьому для перевірки роботи алгоритму йому дали просканувати іншу роботу Рубенса з галереї, однак у цьому випадку штучний інтелект вирішив, що це з ймовірність у 98% справді картина майстра.

"Значення цього нового методу автентифікації за допомогою ШІ потенційно є новаторським. Позбавлене людської суб’єктивності, емоцій та комерційних інтересів, програмне забезпечення об’єктивне та науково точне. На початку ХХ століття Рубенсу приписували багато сумнівних творів ... Сьогодні існує чітка потреба у більш надійних методах", — зазначила історикиня мистцетва Катажина Кшижаґорська-Писарек

Національна галерея купила роботу у 1980 році за 2,5 мільйона фунтів. Оригінал картини зник після смерті художника у 1640 році. Вона спливла тільки у 1920 році, тоді автентичність полотна підтвердив історик Людвік Бурхард. Однак після його смерті стало відомо, що він видавав сертифікати оригінальності картин для комерційних цілей.

Що відомо

  • У Лондоні знайшли картину нідерландського живописця Пітера Рубенса "Портрет дами" (17 століття), яка припадала пилом у приватній колекції майже 140 років.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок