"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль
Колаж Суспільне Культура, скріншоти із сайту кінофестивалю

З 15 до 20 червня у Чернівцях відбудеться 2-й Міжнародний фестиваль глядацького кіно "Миколайчук OPEN". Розповідаємо, які фільми увійшли до національного та міжнародного конкурсів та які премʼєри очікують на відвідувачів.

Міжнародний конкурс

У програмі представлено 8 фільмів:

  • "МРТ", режисер Крістіан Мунджіу — фільм, знятий у жанрі соціальної драми, премʼєра якого відбулася в основному конкурсі Каннського кінофестивалю 2022 року.
  • "Мій сусід Адольф", режисер Леон Прудовський — фільм розповість чудернацьку історію про те, як самотній і сварливий чоловік, який пережив Голокост, починає підозрювати, що його новий сусід — Адольф Гітлер.
  • "Тривала втеча", режисера Андреа Маньяні — стрічку навіть частково знімали в Україні і за участі українців.
  • "Хто ти, Філіпе?", режисер Міхал Квечинський — сценарій фільму створений на основі однойменного напівбіографічного роману польсько-американського письменника Леопольда Тирманда. В український прокат він вийде 29 червня.
  • Я і Фелікс", режисерка Ірина Цілик — фільм засновано на романі письменника та чоловіка режисерки Артема Чеха "Хто ти такий?".
  • "Сліпа верба, Спляча жінка" режисер П’єр Фельдес — в основі стрічки твори японського письменника Харукі Муракамі.
  • "Як там Катя?", режисерка Крістіна Тинькевич — сюжет побудовано навколо історії лікарки швидкої допомоги Анни, яка сама виховує доньку Катю та мріє про краще життя для неї.
  • "Я, Ніна", режисерка Марися Нікітюк — історія, знята за мотивами особистої історії журналістки й телеведучої Яніни Соколової. Показ на "Миколайчук OPEN" стане українською прем’єрою фільму.

Національний конкурс

У межах фестивалю вперше проведуть національний конкурс, куди ввійшли українські короткометражні фільми різних жанрів: ігрові, документальні та експериментальні.

"Українське кіно поки не має державної підтримки, тому кожен фільм, який вдалося доробити, — на вагу золота! Тож саме зараз важливо підтримати українських кіноми(-сткинь)тців, надати їм мотивацію творити надалі, а на це їх можуть надихнути круті українські прем'єри їхніх фільмів", — зазначив генеральний продюсер фестивалю Олексій Гладушевський.

Лауреатів обиратимуть глядацьким голосуванням.

Повний список фільмів учасників читайте у нашому матеріалі.

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль
Що увійде до національного конкурсу фестивалю. Скріншот із сайту фестивалю

Фільми відкриття та закриття фестивалю

Фестиваль відкриється стрічкою "Я, Ніна" від режисерки Марисі Нікітюк.

Фільм засновано на реальних подіях із життя української журналістки та телеведучої Яніни Соколової, яка пережила онкологічну хворобу. Світова прем’єра картини відбулася на Талліннському міжнародному кінофестивалі "Темні ночі" у 2022 році.

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль
Фільм "Я, Ніна" покажуть у межах фестивалю. Скріншот зі сторінки в Instagram

Фільмом-закриттям "Миколайчук OPEN" стане стрічка "Незламність" Ялмарі Хеландера. Цей фінський блокбастер (SISU у міжнародному прокаті) розповідає про події, які могли би статися у Фінляндії 1944 року. Фільм переміг на головному жанровому фестивалі світу — Sitges Film Festival.

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль
Фільм-закриття фестивалю. Скрнішот зі сторінки в Instagram

Також на "Миколайчук OPEN" обирають музу фестивалю. Цього року організатори вшановують акторку Людмилу Єфименко та її гру у фільмі Юрія Іллєнка "Легенда про Княгиню Ольгу" 1984 року. Стрічку покажуть в день народження українського актора та режисера Івана Миколайчука — 15 червня.

Крім того, у межах фестивалю відбудеться українська прем'єра фільму "Вересень" за участі самого Миколи Вересня. Також у фільмі, знятому в жанрі чорної треш-комедії, зіграли митець Лесь Подерв'янський, музикант, а нині військовий Мирослав Кувалдін, лідер гурту "Кому вниз" Андрій Середа.

За сюжетом, на початку 2010-х актор Микола Вересень гине на знімальному майданчику, виконуючи роль російського царя Івана Грозного. Тепер чорти, які думають, що він і є Грозний, намагаються всіма можливими способами затягнути його до пекла.

"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль
"Миколайчук OPEN": що необхідно знати про чернівецький кінофестиваль. Скріншот зі сторінки в Instagram

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок