Пограбування росіянами українських музеїв — це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни

Пограбування росіянами українських музеїв — це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни

Пограбування росіянами українських музеїв — це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни
Фото з Сімферополя / tverezo.info

Росіяни за час від початку повномасштабного вторгнення вкрали в Україні десятки тисяч предметів мистецтва, зокрема ті артефакти, вік яких сягає кількох тисяч років. Про це 14 січня повідомило видання The New York Times.

За словами експертів, це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.

Раніше команда міжнародних вчених та експертів із цифрових зображень помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

скіфське золото
Росіяни цілеспрямовано вивозять з України культурні цінності. Фото: Офіс Генерального прокурора/Facebook

"Це не те, що один солдат кладе срібну чашу у свій рюкзак... Це набагато, набагато більший масштаб", — додає головний радник The Art Loss RegisterЛондонська організація, яка займається пошуком викраденого мистецтва Джеймс Реткліфф.

Тільки у Херсоні росіяни вкрали понад 15 тисяч предметів образотворчого мистецтва та унікальних артефактів. Українські офіційні особи зазначають, що російські війська пограбували або пошкодили понад 30 музеїв — серед них кілька в Херсоні, в Маріуполі та Мелітополі.

Оскільки українські слідчі все ще каталогізують втрати, кількість викрадених речей, ймовірно, зростатиме. У кожному випадку свідки мародерства повідомляли про централізовано контрольовану операцію під керівництвом експертів.

росіяни пограбування херсонський музей
Із Херсонського художнього музею росіяни вивезли найцінніші картини. Фото з Сімферополя / tverezo.info

"Кожен на ринку мистецтва насторожений, — каже Реткліфф. — Кожен аукціонний дім, який побачить предмети з України, почне ставити багато запитань".

За його словами, його організація вже зареєструвала понад 2 тисячі експонатів з України, які, як вважають, були вкрадені та перебувають під загрозою, серед них картини з Херсонського художнього музею та скіфське золото з Мелітополя.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок