Росіяни вивезли унікальні артефакти з "Херсонесу Таврійського"

Росіяни вивезли унікальні артефакти з "Херсонесу Таврійського"

Росіяни вивезли унікальні артефакти з "Херсонесу Таврійського"
. pixabay

Росіяни вивезли золоті артефакти візантійського періоду із музею-заповідника "Херсонес Таврійський". Про це повідомили у Представництво Президента України в АР Крим.

"Окупанти розграбували музей-заповідник "Херсонес Таврійський" і вивезли до Великого Новгорода нібито на виставку золото Візантії, а також інші артефакти: стародавні вироби із кістки, глини та інших матеріалів", – йдеться в повідомленні.

Також про це повідомляють і самі росіяни у ЗМІ.

За словами завідувачки відділу візантійської історії Тетяни Яшаєвої. провідні федеральні музеї Росії, що зберігають культуру стародавніх міст – Херсонеса та Новгорода, вперше готують єдину виставку

З окупованого Севастополя до Великого Новгорода "поїхали" вироби з кістки, глини та інших матеріалів. Також мозаїчне панно – фрагмент підлогової мозаїки, довжиною 2 метри та шириною метр.

"Це один із найкращих експонатів, і він відповідає концепції виставки "Золото Візантії": мозаїка, звичайно, не із золота, це просто камінці", – повідомила Яшаєва.

Золоті артефакти візантійської спадщини до цього року не залишали Севастополь жодного разу.

На території "Херсонесу Таврійському" окупанти продовжують злочинні археологічні розкопки.

"Херсонес Таврійський"

Херсонес Таврійський — античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму. 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У 1892 році на місці руїн городища був відкритий Національний заповідник.

херсонес
Залишки античного амфітеатру в Херсонесі. Фото: Вікіпедія

херсонес
Залишки колишнього Монетного двору. Фото: Вікіпедія

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок