Євген Нищук став головою Шевченківського комітету

Євген Нищук став головою Шевченківського комітету

Євген Нищук став головою Шевченківського комітету
. Фото: Roman Nikolayev, Євген Нищук/Facebook

22 травня президент України Володимир Зеленський призначив нового голову Шевченківського комітету. Ним став актор та колишній міністр культури Євген Нищук.

Указ №288/2023 опублікували на сайті Глави держави: "Призначити Нищука Євгена Миколайовича головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, увільнивши від виконання обов’язків голови названого Комітету Ю. Макарова".

Також президент доручив голові Комітету подати пропозиції щодо нового персонального його складу.

Колишній голова комітету Юрій Макаров склав свої повноваження у березні 2023 року. Причиною цього рішення став цьогорічний скандал довкола Премії, пов'язаний з несвоєчасним оголошенням її результатів, а також бажанням створити додаткову номінацію.

"Іду з цієї почесної посади з відчуттям того, що наша попередня спільна праця якось сприяла зміцненню та оновленню вітчизняної культури", – розповів він.

Шевченківська премія-2023: конфлікт і переможці

Національну премію України імені Тараса Шевченка вважають однією з найвагоміших в Україні. Її вручають щороку, починаючи з 1961, за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

Традиційно лауреатів оголошують 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, однак не цього року. Замість цього зʼявилась заява голови комітету премії щодо перенесення нагородження на 22 травня через необхідність визначити лауреатів у новій номінації.

Зрештою, вечері 11 березня комітет опублікував імена лауреатів:

  • література – за книгу поезій "Орден мовчальниць" Катерина Калитко;
  • публіцистика, журналістика – за публіцистичні статті та виступи останніх років Віталій Портніков;
  • музичне мистецтво – за аудіоальбом "Пісні Української революції" Тарас Компаніченко, Максим Бережнюк, Северин Данилейко, Ярослав Крисько, Сергій Охрімчук;
  • кіномистецтво – за документальний фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірина Цілик;
  • літературознавство і мистецтвознавство – за книгу "Крім "Кобзаря". Антологія української літератури. 1792-1883" у двох частинах Михайло Назаренко.

У категоріях "Театральне" та "Візуальні мистецтва" лауреатів не оголосили.

Більше про конфлікт щодо Шевченківської премії читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Хто такий Євген Нищук

Євген Нищук — український актор театру, кіно та дубляжу. З 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року був міністром культури.

Актор зробив внесок у Міжнародне визнання країнами світу Голодомору в Україні, як злочину перед людством, об'їхавши з мистецьким проєктом "Панахида по Голодомору" країнами Європи, за що був нагороджений подякою Президента та Міністерства культури та туризму України.

Протягом 2014—2019 рр. висловлював активну підтримку ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок