76-й Каннський кінофестиваль почався у Франції з фільму "Фаворитка" (Jeanne du Barry), головну роль у якому зіграв Джонні Депп. Розповідаємо, що ще сталось у перший день одного з найбільших кінофестивалів Європи.
Джонні Депп та фільм "Фаворитка"
Джонні Депп востаннє був на Каннському кінофестивалі у 2011 році. Однак на премʼєрі стрічки "Фаворитка" отримав 7-хвилинну овацію. Режисерка фільму Майвенн розплакалася, коли вона ненадовго взяла мікрофон. Про це пише видання Variety.
"Я хочу поділитися цим моментом зі своїм коханим, зі своїм продюсером, з "Le Pacte". Це була постановка, яку було важко фінансувати... і я хочу розділити цей момент з усією моєю командою", — сказала вона.
Фільм "Фаворитка" став найбільшою акторською роботою Деппа з моменту завершення його судової тяганини проти колишньої дружини Ембер Герд у 2022 році
"Я не знаю про імідж Джонні Деппа в США. Чесно кажучи, у моєму житті є лише одне правило: це свобода думки, свобода слова та дій у рамках закону. Якби Джонні Деппу заборонили зніматися у фільмі, або заборонили фільм, ми б тут не говорили про це", — зазначив директор фестивалю Тьєррі Фремо напередодні прем'єри.
Нагорода для Майкла Дугласа
На відкритті кінофестивалю 78-річний оскароносний актор Майкл Дуглас отримав почесну нагороду за 50 років у кіно. Про це повідомило видання Deadline.
Для цього до Канн приїхала Ума Турман, яка назвала його "вічною зіркою".
Дуглас зі сцени ж зазначив: "Тепер я старший… Ви дуже добре представляєте наше друге покоління".
Він також відзначив вагому роль Франції у кіноіндустрії: "Фестиваль завжди нагадував мені, що магія кіно полягає не лише в тому, що ми бачимо на екрані, а й у його здатності впливати на людей по всьому світу. Після більш ніж 50 років роботи в кіно для мене велика честь повернутися на набережну Круазетт, щоб відкрити фестиваль і прийняти нашу спільну глобальну мову кіно".
Підтримка України від Катрін Денев
На відкритті також виступила акторка Катрін Денев, яка прочитала вірш Лесі Українки "Надія" французькою. Відео опублікував у Twitter французький телеканал France 2.
Це вже вдруге акторка читає поезію української поетеси. Вперше вона прочитала цю поезію у березні в етері каналу "TV5 Monde"
Цей вірш вперше було опубліковано в журналі "Зоря" у 1887 році. Це перший вірш Лесі Українки, яка написала його, дізнавшись про долю своєї тітки Олени Косач, яку заслали до Сибіру за участь у революційному русі.
Журі Каннського кінофестивалю
Раніше Суспільне Культура розповідало, що головою журі став шведський режисер і дворазовий володар "Золотої пальмової гілки" Рубен Естлунд.
Остлунд розповів The New York Times, що планує застосувати "дуже шведський підхід до управління журі", додавши: "Це буде демократія".
На пресконференції у вівторок він додав, що у журі не так багато правил: "Одне з них полягає в тому, що це буде перший рік в історії Каннського кінофестивалю, коли у журналістів не буде пліток, які вони можуть переказувати один одному".
Кілька інших членів журі — режисери з каннським родоводом.
Даміан Сіфрон з Аргентини найбільш відомий своєю комедійною антологією "Дикі казки", яка брала участь у конкурсі 2014 року.
Замбійка Рунгано Ніоні зняла "Я не відьма" — абсурдистську історію про сироту, звинувачену у відьомстві, яка стала фаворитом критиків під час показу в паралельному фестивалі "Двотижневик режисерів" у 2017 році.
А марокканська режисерка Мар'ям Тузані була тут минулого року з фільмом "Синій каптан", який показували в секції "Особливий погляд".
Інший член журі, Атік Рахімі, є одночасно і режисером, і письменником. Він зняв екранізації власних романів "Земля і попіл" та "Камінь терпіння". Останній, як книга, отримав Гонкурівську премію, найпрестижнішу літературну нагороду Франції.
Крім нього до складу увійшли американські актори Брі Ларсон (володарка "Оскара" за "Кімнату") та Пол Дано ("Фабельмани")
Крім того, у складі журі французький актор Дені Меноше, якого нещодавно можна було побачити в ролі ветерана у фільмі "Бо боїться".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!