Режисер фільму "Трикутник смутку" Рубен Естлунд став головою журі Каннського кінофестивалю

Режисер фільму "Трикутник смутку" Рубен Естлунд став головою журі Каннського кінофестивалю

Режисер фільму "Трикутник смутку" Рубен Естлунд став головою журі Каннського кінофестивалю
Фото: Getty Images

Шведський режисер і дворазовий володар "Золотої пальмової гілки" Рубен Естлунд став головою журі майбутнього 76-го Каннського кінофестивалю. Про це повідомила пресслужба події 28 лютого.

Кінофестиваль відбудеться з 16 до 27 травня 2023 року. Рубен Естлунд став головою журі Канн рівно через 50 років після того, як його очолювала його співвітчизниця, шведська акторка Інгрід Бергман.

"Я щасливий, гордий і вражений, що мені довірили честь стати президентом журі цьогорічного конкурсу на Каннському фестивалі", – розповів режисер.

Він додав: "Я щиро кажу, що культура кіно перебуває у своєму найважливішому періоді. У кінотеатрі є унікальний аспект: там ми дивимося разом, і це вимагає більше від того, що показують, і збільшує інтенсивність досвіду. Це змушує нас розмірковувати інакше, ніж коли ми прокручуємо дофамін перед окремими екранами".

У 2017-му Естлунд отримав головну нагороду кінофестивалю за фільм "Квадрат", у якому через історію про сучасне мистецтво проговорив тему соціальної нерівності.

У 2022 році отримав другу "Золоту пальмову гілку" за чорну комедію "Трикутник смутку". Це сатирична драма про світ впливових і надбагатих людей, схиблених на грошах, насолодах і своїй зовнішності.

Страх і огида на дорогій яхті. Рецензія на фільм "Трикутник Смутку" Рубена Естлунда

Її також номіновано на кінопремію "Оскар", яку вручатимуть 12 березня у Лос-Анджелесі. Телеканал "Суспільне Культура" отримав ексклюзивні права на трансляцію події.

Більше про номіновані фільми на цьогорічну премію "Оскар" читайте у нашому матеріалі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок