16 травня у Каннах (Франція) почався 76-й Міжнародний кінофестиваль. На його відкритті серед інших виступила акторка Катрін Денев, яка прочитала вірш Лесі Українки "Надія" французькою. Відео опублікував у Twitter французький телеканал France 2.
"На 76-му Міжнародному Каннському кінофестивалі неперевершена Катрін Денев підтримала Україну. Кіноакторка зачитала вірш Лесі Українки "Надія" під час церемонії відкриття. Світ кіно підтримує нашу державу. Ми дуже вдячні за солідарність", — зазначив керівник ОП Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі.
Цей вірш вперше було опубліковано в журналі "Зоря" у 1887 році. Це перший вірш Лесі Українки, яка написала його, дізнавшись про долю своєї тітки Олени Косач, яку заслали до Сибіру за участь у революційному русі.
Хто така Катрін Денев
Катрін Денев — відома кіноакторка Франції другої половини XX століття, режисерка, співачка, модель.
Денев після початку повномасштабного вторгення Росії підтримала Україну. На Венеційському кінофестивалі акторка з'явилася з синьо-жовтим прапором на сорочці та зазначила, що її розум й душа з Україною.
14 березня 2023 року на знак підтримки України Катрін Денев в етері каналу "TV5 Monde" зачитала вірш "Надія" Лесі Українки.
Каннський кінофестиваль
Це міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в курортному місті Канни у Франції. Він входить до так званої "Великої п'ятірки" найпрестижніших кінофестивалів (разом з кінофестивалями у Венеції (Італія), Берліні (Німеччина), Санденсі (США) та Торонто (Канада).
У 2023 році фестиваль триває з 16 до 27 травня. Головою журі став шведський режисер і дворазовий володар "Золотої пальмової гілки" Рубен Естлунд.
Відкрила кінофестиваль французька історична драма "Фаворитка" режисерки Майвенн, головну роль у якій зіграв Джонні Депп.
Українських фільмів офіційно не заявлено. Однак у програмі покажуть два фільми про Україну:
- документальну стрічку польського режисера "Звідки куди"
- короткометражну польсько-українську роботу "Як це було".
Усього в основному конкурсі заявлено 19 стрічок.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!