Королева глем-року. 10 найкрутіших пісень гурту Queen

Королева глем-року. 10 найкрутіших пісень гурту Queen

Королева глем-року. 10 найкрутіших пісень гурту Queen
.

13 липня 1973 року молода і ще на той час мало кому відома група Queen на чолі з харизматичним фронтменом Фаррухом Булсара випустила дебютний альбом. Цей реліз став початком історії, повної натхнення, рок-н-ролу, творчих досягнень та фатальних помилок. На честь цієї знаменної, для шанувальників гурту, події Суспільне підготувало власний топ "10 найкращих" улюблених пісень Queen і Фредді Мерк'юрі.

У суперечках про найкрутішу групу з усіх колись існуючих неможливо прийти до єдиної думки, втім без Queen у таких дискусіях не обійтися. Визнайте, Фредді Мерк'юрі – один з найталановитіших артистів великої музичної сцени, а дискографія колективу наповнена, по-перше, неймовірною кількістю хороших пісень, а по-друге – охоплює широкий діапазон стилів і жанрів. Тому сприймайте нашу добірку не як ультимативний рейтинг кращих пісень групи, а як нагоду насолодитися музикою.

I Want It All

Хард-рок з вкрапленнями а капела з альбому The Miracle (1989) – можливо, одна з найбільш недооцінених з відомих пісень гурту. Можливо, тому що Фредді Мерк'юрі так і не встиг виконати її наживо, а гурт, в данину поваги до покійного вокаліста, не грала її на концертах до 1992 року.

Автор пісні – гітарист Браян Мей – хотів передати настрій повстання, соціального перевороту, закликати до боротьби за свої цілі. І з цим він впорався: трек став антирасистським гімном серед молоді в ПАР (Південно-Африканська Республіка) і її часто тлумачили як пісню за права геїв. Сам гітарист запевняє, що черпав натхнення від дружини, яка часто повторювала "I want it all and I want it now" (Я хочу все і хочу це відразу).

Читайте також: "Чому українська музика 90-х така дивна (і така прекрасна)"

We Will Rock You / We Are The Champions

Мало які пісні є настільки ж популярними. В якийсь момент два культових гімни взагалі злилися в одну мегапісню, яку за неофіційним правилом зобов'язані слухати усі спортивні команди після перемоги чи завоювання титулу. До цих пісень про мотивацію та переможців усередині кожної людини є тільки одне питання: що тоді слухали спортсмени до 1977 року?

Killer Queen

Після того, як перші два альбоми були більшою мірою присвячені хард- і прогресивного року, на третьому альбомі Queen прорвалися в мейнстрим з одою дівчині за викликом "Killer Queen". Вона відрізняється жвавою фортепіанною партією і великою кількістю багатоканальних і вокально-гармонізуючих прийомів, які згодом стануть нероздільною частиною фірмового звучання гурту.

You're My Best Friend

Перш за все ця пісня особлива через дивовижне поєднання музичної партії басиста Джона Дікона та електрофортепіано, яке тут з'являється у творчості Queen в перший та останній раз (як мінімум тому, що Фредді навідріз відмовився грати на них, вважав такі роялі "крихітними й жахливими"). У поєднанні з фірмовими вокальними та гітарними мелодіями групи, ця дуже нетрадиційна для попмузики пісня підкреслює здатність Queen робити щось унікальне і водночас привабливе для масової аудиторії.

Another One Bites To Dust

Після того, як, за чутками, Джон Дікон провів час на студії з групою Chic, творцями хіта "Good Times", він сам записав майже всі інструменти для цієї диско-рок класики, а бас-лінія пісні опинилась на першому місці в списку ста кращих бас-ліній рок-музики. Своєю чергою Фредді Мерк'юрі, на противагу танцювальному настрою пісні, видав одну зі своїх найпалкіших вокальних партій.

Спочатку група не планувала випускати пісню як сингл, але змінили свою думку, коли після одного з концертів їм порадив це зробити Майкл Джексон. Більш того, саме завдяки успіху "Another One Bites the Dust" Queen вирішили написати наступний альбом – "Hot Space" – в танцювальному стилі.

Читайте також: "Ігор Білозір. Святий вогонь української пісні, який згас 20 років тому"

Don't Stop Me Now

Коли цей сингл тільки був випущений вперше у 1979 році (після релізу на альбомі "Jazz" у 1978), він досяг усього лише 11 місця в музичних чартах Великобританії – і взагалі далекої 89 позиції на території Америки. Але, як трапляється з усіма великими творами мистецтва, за деякий час слухачі й критики вдосталь її наслухались, переосмислили, і тепер вона за правом претендує на місце серед кращих пісень групи.

Under Pressure

Подумайте тільки: Queen на піку можливостей об'єдналися в одну команду з космічним героєм артроку Девідом Боуї. Це як якби Леонардо да Вінчі допоміг Мікеланджело розписувати Сикстинську капелу. В результаті з'явилася пісня настільки хороша, заразлива і потужна, що їй вдалося навіть пережити один з найжорстокіших нападів на хороший музичний смак – ремікс "Ice, Ice Baby" від американського репера Vanilla Ice.

Somebody To Love

Напевно, найкрасивіша пісня Queen. Проникливий трек з фірмовими гармоніями та вокалом Фредді, в якому, попри те, що пісня останні кілька десятиліть займає місце в ротації будь поп-радіостанції, простежується якась духовна, навіть релігійна легкість.

Від самого початку пісня створювалась на противагу "Bohemian Rhapsody" – і багато в чому була схожа на неї, втім легкості їй надає, можливо, відсутність серйозного філософського фундаменту. Її центральна тема залишається актуальною у будь-який час і для будь-якої людини – в тексті оповідач молить бога знайти йому кого-небудь, щоб полюбити.

Читайте також: "Queen оприлюднили присвячений медикам кліп з кадрами з Києва"

Bohemian Rhapsody

Ми відмовилися від "перших" і "останніх" місць в добірці, але Bohemian Rhapsody заслуговує особливе, почесне місце. Навіть через багато років вона залишиться унікальною, амбітною міні-оперою, яка органічно поєднує кілька музичних стилів в одному епічному оповіданні – слухати її у 2020 році так само здорово, як й в 1975. Вона затягує слухача в емоційну подорож, під час якої ваше серце може бути розбите, зібрано по шматках, розбите ще раз, і після вже зцілене.

Культовість поширюється навіть на кліп, в якому з туману повільно проявляються образи чотирьох музикантів, начебто святих – безумовно, одна з найбільш відомих сцен в історії кліпмейкінгу. Саме існування Bohemian Rhapsody ставить під сумнів необхідність ставити питання "Яка з пісень Queen – найкраща?". Ця музична епопея, яку ретельно зібрали по шматочках в студії, є загальноприйнятим шедевром в дискографії гурту.

На початок