8 травня — День памʼяті, а 9 травня — День Європи: Зеленський видав спеціальний указ

8 травня — День памʼяті, а 9 травня — День Європи: Зеленський видав спеціальний указ

8 травня — День памʼяті, а 9 травня — День Європи: Зеленський видав спеціальний указ
. Фото: Shutterstock

8 травня на сайті президента оприлюднили указ, згідно з яким 9 травня Україна тепер відзначатиме День Європи. Про підписання відповідного указу повідомив президент Володимир Зеленський у спеціальному зверненні.

"Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи", — сказав президент.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

"Ніколи знову" і "можем повторіть" — дві концепції пам’яті та їхня функціональна відмінність

Також Зеленський пропонує встановити в Україні 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

"8 травня Україна та вільний світ згадують про шість страшних років в історії людства. З 1939-го по 1945-й… Роки, які забрали життя мільйонів людей, зокрема 8 мільйонів українців. Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю. – зазначив він у зверненні.

Відповідно, втратив чинність указ президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 "Про День Європи" — згідно з ним святкування цього дня відбувалося щорічно у третю суботу травня.

У березні 2015 року президент Петро Порошенко своїм указом визначив 8 травня в Україні як День пам'яті та примирення, однак 9 травня залишилося Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 травня було робочим днем, а 9 травня залишалося святковим вихідним.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок