Перейти до основного змісту
Що подивитися у травні: українські фільми на Netflix

Що подивитися у травні: українські фільми на Netflix

Що подивитися у травні: українські фільми на Netflix
. Колаж Суспільне Культура

Третина українців на регулярній основі дивляться вітчизняні фільми, але цікавість до українського кінопродукту зростає і на міжнародному рівні: не тільки серед іноземних глядачів, а й компаній онлайн-кінотеатрів та стрімінгових платформ, як-от Netflix.

Компанія з минулої весни активно почала додавати на платформу український контент. Зокрема 27 квітня на платформі з'явився воєнно-драматичний серіал "Я – Надія" та інші фільми. Анастасія Домбровська зібрала підбірку фільмів та серіалів, доступну для перегляду у травні.

Серіали

"Я – Надія" – повний кінопродакшн: від появи ідеї до виходу стрічки на екран зайняв менш як шість місяців, зйомки були здійснені у рекордно короткі терміни – всього за 22 зміни. Та попри це серіал дивує своєю чуттєвістю. За сюжетом  головна героїня могла евакуюватися під час війни, проте вирішила залишитися в охопленому війною місті, щоб допомагати  цивільним та військовим, які опинилися у найгарячіших точках та потребували допомоги. Окрім акторів, у зйомках брали участь справжні рятувальники, працівники Ірпінського ДСНС. Одна з наймасштабніших сцен з порятунку була знята у будинку з автографом Бенксі в Ірпені.

Місяць тому колекція Netflix поповнилася серіалом на 12 епізодів "Спіймати Кайдаша". Повість Івана Нечуя-Левицького відкривається на новий лад: події твору перенесені у 2005-2014 роки, додані нові сюжетні лінії. Глядач ніби поринає в автентичну сільську атмосферу останніх 20 років: ностальгічна музика, знайомі образи й впізнавані деталі. Усе це створює таку рідну і правдиву історію, яка переростає в життєву драму.

Фентезі: "Сторожова застава"

Перший український фільм у жанрі фентезі за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. За сюжетом підліток Вітя потрапляє в епоху Київської Русі через таємничий портал часу і опиняється в 1120 році, в розпалі боротьби між русичами та половцями. Вітя знайомиться з трьома богатирями й допомагає їм захищати фортецю, яку намагаються захопити вороги під проводом злого чаклуна.

Фільми, засновані на реальних подіях

"Снайпер. Білий ворон" увійшов у топ-3 українських фільмів з найбільшим числом переглядів. Дуже динамічний та хвилюючий воєнний екшн розповідає історію, засновану на реальних подіях з життя "кіборга" Миколи Вороного, який після смерті дружини від рук російських бойовиків вступає до лав ЗСУ.

Що подивитися у травні: українські фільми на Netflix
Фото: Андрій Ляшук/Facebook

"Поводир" – драма, що розгортається серед 1930-х років в Україні: Голодомор і злочини радянської влади. Весь сюжет заснований на реальних подіях.

У ці лихоліття один американський інженер  із сином приїжджає до Харкова, щоб будувати тракторний завод. Чоловік закохується в актрису Ольгу Левицьку, але нею також захоплений чекіст Володимир. Майкла вбивають, сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Так хлопчик і стає поводирем.

"Зима у вогні" документальний фільм Олексія Тараненка, який зображає зиму 2013-2014 років, дійсно, у вогні, охоплену подіями Євромайдану, Революції Гідності. Фільм зображає широке історичне тло через життя окремих людей і їхню участь у відстоюванні своїх прав на свободу: хірург чергує вдень у лікарні, а вночі на Майдані; старенька бабуся віддає усі заощадження, щоб у її онуків було майбутнє; підприємець, який використовує свій бізнес для доставлення їжі й дров; топменеджер західної корпорації кидає бруківку в "Беркут". Усі вони об'єднані однією метою, тому сильні й непереможні.

"Козаки. Абсолютно брехлива історія". Кінець XVI століття. Звичайний український селянин Іван змушений зробити надзвичайний крок – викрасти коштовності у московського царя. Життєві обставини склалися так, що мати Івана потрапила в полон до турків, і її можна визволити лише за великі гроші. Іван вирішив викрасти магічну сережку, яка гарантує непереможність московській владі, але випадково її губить. Це і стає причиною захопливих, але небезпечних пригод селянина.

"Носоріг" кримінальна драма Олега Сенцова про буремні 90-ті, про жорстокість і падіння людської моралі – головного героя підлітка на прізвисько Носоріг. Його повністю поглинає світ криміналу, і він починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував. Прикметно, що головну роль у фільмі виконав азовець та лідер руху "Гонор" Сергій Філімонов. І актор, і режисер зараз захищають Україну у лавах ЗСУ.

Екранізації

"Дике поле" – кримінальна драма за романом Сергія Жадана "Ворошиловград", який став книжкою 2010 року за версією ВВС. Герман повертається до містечка свого дитинства на Донбас, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає гостру ностальгію.

Що подивитися у травні: українські фільми на Netflix
Кадр з фільму "Віддана"

"Віддана" – естетична екранізація роману Софії Андрухович "Фелікс Австрія" розповідає про тісний платонічний зв'язок панночки та її служниці. Події відбуваються на початку XX століття у Галичині, щоб передати атмосферу акторам зібрали понад 300 образів, а для зйомок фільму під Києвом відтворили справжнє місто початку XX століття.

"Максим Оса і золото Песиголовця" – захоплива розповідь про козаків і їх добру вдачу. Історичний детектив в естетиці української готики розгортає перед глядачами пригоди козака Максима Оси. Пʼять козаків не повернулися на Січ, їх знайшли замордованими. Що з ними сталося, чому винуватять Максима та хто розслідуватиме загадкові вбивства – про це дізнається тільки глядач.

Виконавець головної ролі Василь Кухарський боронить Україну на фронті.

Комедії та комедійні серіали

"Мої думки тихі" – трагікомедія з цікавим сюжетом: молодий звукорежисер Вадим отримує цікаве завдання за величенький гонорар: записати для відеогри звуки різних тварин Закарпаття. На виконання цього завдання герой вирушає зі своєю мамою, а їхні пригоди та сцени владнання стосунків веселять глядача. "Бурштинові копи" – історія справді чесного поліціянта, який хоче зробити світ кращим. За цю надмірну чесність його переводять із Київського відділу поліції до сільської дільниці на Житомирщині. Там наш коп має вести розслідування проти бурштинової мафії. Це виявляється не зовсім просто.

Попри моторошну назву, "Я працюю на цвинтарі" – це комедія, що розповідає історію Олександра, справа життя якого – похоронне бюро. Його мало хвилює сьогодні або майбутнє, про минуле взагалі не згадує. І здавалося б, на кладовищі можна втекти від проблем, від живого спілкування та бути наодинці. Проте навіть тут, на цвинтарі, доводиться мати справу з людьми – фатальна проблема для нашого героя.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок