З ініціативи ОУН пропонують офіційно визнати 23 травня Днем героїв

З ініціативи ОУН пропонують офіційно визнати 23 травня Днем героїв

З ініціативи ОУН пропонують офіційно визнати 23 травня Днем героїв
. Єлизавета Серватинська, Суспільне

З ініціативи Організації українських націоналістів (бандерівців) в Україні пропонують створити День героїв – 23 травня. Відповідну петицію зареєстрували на сайті президента.

Автор ініціативи — Леонтій Шипілов. Він звернувся до президента із закликом щодо встановлення Дня Героїв, "який вже понад 72 роки традиційно відзначається українцями 23 травня щороку, задля вшанування подвигів оборонців рідного краю".

"Споконвіків українці шанують своїх героїв. Тих, які своєю кров'ю жертвували для захисту рідного краю", — йдеться у тексті заклику.

"Кожен з них був вірний присязі, не відступив з поля бою, і увійшов в історію. Як і міріади інших, незнаних і невідомих вояків. Які тримали і які тримають Щит Батьківщини. Кожен з них потребує належного вшанування"

Історія свята

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було присвячене до дня вбивства у Роттердамі Євгена Коновальця, що сталося саме 23 травня 1938 року.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, але з 1992 року почало набувати розголосу.

День Героїв широко святкується, зокрема, на Галичині, де до нього присвячуються офіційні урочистості. З 2014 року відбулось значне поширення святкування в інші регіони.

У Києві цього дня проводять панахиду та покладають квіти біля меморіального знаку Героям Небесної сотні.

Раніше Суспільне Культура розповідало, у чому сенс державних нагород, про їх символічне значення, їхню девальвацію та ребрендинг — читайте у ексклюзивному інтервʼю історикині, старшої викладачки історії ідей шведського Університету Сьодерторн Юлії Юрчук.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок