Українці почали менш негативно ставитись до ОУН-УПА — опитування

Українці почали менш негативно ставитись до ОУН-УПА — опитування

Опитування
Українці почали менш негативно ставитись до ОУН-УПА — опитування
Київ, Україна — 8 жовтня. Фото: Getty Images

Кількість людей, які негативно оцінюють діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії (ОУН-УПА) зменшилась більш ніж у 5 разів починаючи з 2013 року. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Результати оприлюднили на сторінці інституту.

Соціологи у 2013 році поставили запитання українцям щодо сприйняття діяльності ОУН-УПА у часи Другої світової війни. У вересні 2022 року, соціологи повторили опитування.

Згідно з результатами, з 2013 року, більш ніж у 5 разів стало менше тих, хто негативно оцінює діяльність ОУН-УПА – з 42% до 8%. Водночас з 22% до 43% зросла частка тих, хто позитивно оцінює діяльність ОУН-УПА. Також з 27% до 37% стало більше тих, хто обрав варіант "важко сказати напевно, негативно чи позитивно".

У 2013 році у всіх регіонах крім Заходу було більше тих, хто негативно оцінював діяльність ОУН-УПА, порівняно з тими, хто оцінював позитивно. У 2022 році у всіх регіонах України більше тих, хто позитивно ставиться до організації.

На Заході 57% респондентів оцінюють діяльність ОУН позитивно проти 4%, які оцінюють негативно. У Центрі співвідношення 43% проти 6%, на Півдні – 37% проти 11%, на Сході – 27% проти 16%.

У всіх вікових категоріях простежується покращення ставлення до ОУН-УПА. Серед усіх вікових категорій частка тих, хто оцінює позитивно, переважає частку тих, хто оцінює негативно.

Опитування провів КМІС 7-13 вересня 2022 року методом телефонних інтерв’ю. Опитано 1025 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. Статистична похибка не перевищувала 3,4%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

Читайте також

80% українців вважає, що успіх української армії є спільним результатом дій України та Заходу — опитування

Майже 90% українців не готові на жодні територіальні поступки у війні — опитування

На початок