Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) спільно з МКІП займатимуться розшуком викрадених Росією об’єктів української культурної спадщини. Про це пишуть на сайті Агентства.
У повідомленні йдеться, що АРМА працює над способами виявлення та розшуку активів культурної спадщини. Зокрема, у своїй діяльності Нацагентство використовує відомості реєстру Stolen Works of Art Database ("База викрадених виробів мистецтва"), адміністратором якого є Інтерпол.
"За ініціативою АРМА в онлайн режимі було проведено робочу зустріч представників Агентства із заступниками міністра культури та інформаційної політики України для налагодження взаємодії між відомствами для обміну інформацією про викрадені об’єкти культурної спадщини.
Учасниками прийнято рішення про систематичні консультації та постійний обмін інформацією між відомствами для розшуку та повернення викрадених об’єктів", — повідомляють у АРМА.
Час повертати мистецтво. Розмова з Ельмірою Аблялімовою, Тетяною Філевською та Яною Супоровською
За інформацією МКІП, з початку російського вторгнення низка музеїв, бібліотек, археологічних пам’яток та інших культурних об’єктів були розграбовані та знищені, а об’єкти культурної спадщини України викрадені та вивезені. Росіяни здійснили 407 воєнних злочинів проти культурної спадщини України.
Раніше видання The Guardian повідомляло, що команда міжнародних експертів помітила закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях – вони роблять це цілеспрямовано.
А експорт із The New York Times вважають, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу. Так росіяни мають на меті позбавити Україну її культурної спадщини.
Вкрали більше, ніж було озвучено. Велике інтерв’ю з директоркою Херсонського музею Аліною Доценко
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!