Оголосили короткий список номінантів Премії Ґонґадзе 2023

Оголосили короткий список номінантів Премії Ґонґадзе 2023

Оголосили короткий список номінантів Премії Ґонґадзе 2023
Колаж: Вікторія Желєзна

11 квітня капітула Премії імені Георгія Ґонґадзе оголосила короткий список номінантів на здобуття нагороди у 2023 році. Номінантами стали журналісти Богдан Логвиненко, Андрій Дубчак і Сергій Сидоренко. Про це повідомили на офіційному сайті Премії.

Що відомо про фіналістів

Андрій Дубчак – фотограф та воєнний кореспондент, співпрацює з Радіо Свобода з 2003 року. Він був першим, хто вів трансляції з Майдану. Дубчак є засновником та керівником медіа Donbas Frontliner – інтерактивного медіа про війну Росії в Україні.

До 24 лютого 2022 року розповідав історії військових і цивільних через призму війни на сході України, а після початку повномасштабного вторгнення почав працювати у гарячих точках.

Оголосили короткий список премії Ґонґадзе-2023
Фото: armyinform.com.ua

Богдан Логвиненко – журналіст, письменник, фотограф, громадський діяч, літературний критик. Він засновник проєкту Ukraїner – суспільно-культурного мультимедійного українознавчого проєкту, що виник у 2016 році. У 2020 році був фіналістом Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Після 24 лютого 2022 року Ukraїner перезапустив свої канали, й почав мовити про повномасштабне вторгнення Росії в Україну та подолання катастроф. На сайті Премії зазначають, що "одним із найважливіших пріоритетів Ukraїner стали оповіді про незламність українців, розказані різними мовами на різних платформах".

Оголосили короткий список премії Ґонґадзе-2023
Фото: galychyna.fm

Сергій Сидоренко – журналіст та співзасновник і редактор видання "Європейська правда", у 2022 році був фіналістом Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Вперше інтернет-ЗМІ "Європейська правда" запрацювало в червні 2014 року. Головними темами є НАТО, міжнародна політика, євроінтеграція, реформи в Україні. З 21 січня 2022 року з'явилась англійська версія сайту.

Оголосили короткий список премії Ґонґадзе-2023
Фото: facebook.com/sergio.kyiv.ua

Лауреата Премії імені Георгія Ґонґадзе 2023 року традиційно буде оголошено у Києві 21 травня, у день народження журналіста. Лауреат отримає статуетку та грошову винагороду в розмірі 100 000 грн.

До Капітули Премії цього року ввійшли:

  • дружина Георгія Ґонґадзе, журналістка, керівниця мовлення "Голосу Америки" у Східній Європі Мирослава Ґонґадзе;
  • президент Українського ПЕН, філософ, письменник і журналіст Володимир Єрмоленко;
  • журналістка, співзасновниця видання "Українська правда" Олена Притула;
  • декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук;
  • меценатка Премії Ґонґадзе Оксана Просоленко;
  • лауреати Премії Ґонґадзе-2022 Євген Малолєтка і Мстислав Чернов;
  • лауреатка Премії Ґонґадзе-2021 Мирослава Барчук;
  • лауреат Премії Ґонґадзе-2020 Павло Казарін;
  • журналіст і медіаменеджер Зураб Аласанія.

За умовами Премії, лише члени Капітули мають право номінувати журналістів на її здобуття та визначати володарів спеціальних відзнак.

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників kmbs, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням "Українська правда".

Нагадаємо, лауреатами премії Ґонґадзе 2022 стали Мстислав Чернов і Євген Малолєтка.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок