Вуличні художники з України та Кенії створили стінопис-триптих у Найробі

Вуличні художники з України та Кенії створили стінопис-триптих у Найробі

Вуличні художники з України та Кенії створили стінопис-триптих у Найробі
. Фото: Український інститут/Facebook

16 березня у Найробі (Кенія) Український інститут та агенція культурного розвитку Port. презентували стінопис "Grains of Culture" ("Зерна культури") у межах проєкту The Wall.

Це фінальний з 5 стінописів-символів, які відкрилися у Відні, Берліні, Марселі та Брюсселі. Спеціальними гостями події-відкриття став електронний дует TVORCHI, які представлятимуть Україну на "Євробаченні-2023".

Стінопис втілили художники з Кенії Moha та Eliamin Ink разом із українськими митцями Аліною Коник, Андрієм Ковтуном та Нікітою Кравцовим.

“The Wall – символ опору, стабільності та захисту, яка відгороджує Європу від війни. Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами", – зазначила кураторка проєкту Катя Тейлор.

"Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою"
Катя Тейлор

Цей проєкт має на меті показати, як багато спільного є у Кенії та України, включаючи спільні цінності, цілі та права

"Африка є дуже важливою країною для наших дипломатичних стосунків. (...) Ми не просто відкриємо мурал в Найробі, ми започаткуємо дружбу між нашими країнами. Ми говоримо тут про традиційні цінності, схоже минуле та спільне майбутнє", – додав художник Нікіта Кравцов.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок