Документальний фільм "Гудаки не люди. Свадьба буде" можна переглянути онлайн

Документальний фільм "Гудаки не люди. Свадьба буде" можна переглянути онлайн

Документальний фільм "Гудаки не люди. Свадьба буде" можна переглянути онлайн
Суспільне

З 7 березня на YouTube-каналі Суспільне Культура можна переглянути документальний фільм "Гудаки не люди. Свадьба буде" історію сільських музикантів, які дають концерти по світу.

Авторка стрічки Анна Єресько та співавторка Олена Зашко розповідають історію Hudaki Village Band — закарпатського музичного гурту, що складається зі звичайних сільських музикантів. Вони дають концерти у Франції, Німеччині, Швейцарії, Австрії, — як на великих фестивалях, зокрема Sziget, так і за особистими запрошеннями.

Буде охоплено 2008 та 2013 роки, період Майдану, 2021 рік та виступ закарпатських музикантів на виставці WOMEX у Португалії.

В Україні вийшов документальний фільм про рух опору на тимчасово окупованих територіях

"Гудаками на Закарпатті називають сільських музик, що грають на весіллях", — розповіла співавторка фільму Анна Єресько.

За її словами, там є такий розподіл: є люди — це гості на весіллі, а є гудаки. Для них — окремий вхід, окремий стіл, окрема кімната. Бо "гудаки — не люди, зчаловали молодую (з русинської — "звабили наречену") і свадьби не буде".

"Історія "Гудаків" — вражаюча, але, на жаль, повноцінно ще ніким не розказана"
Анна Єресько

Олена Зашко додала, що у стрічці покажуть, як "Гудаки" вперше побачили океан, чому на репетиціях виникають сварки і як готувалися до виступу на музичній виставці WOMEX у Порту.

"Ми полюбили наших героїв, їхня музика іноді допомагала відволікатися від жахливих подій, які відбуваються навколо. Хочемо, аби на півтори години ви теж поринули у закарпатську атмосферу і змогли трохи видихнути після страшного і важкого 2022 року", — поділилася вона.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок