Ткаченко заявив про створення робочої групи, яка займатиметься викраденими Росією мистецькими об'єктами

Ткаченко заявив про створення робочої групи, яка займатиметься викраденими Росією мистецькими об'єктами

Ткаченко заявив про створення робочої групи, яка займатиметься викраденими Росією мистецькими об'єктами
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Національним агентством з питань запобігання корупції створили робочу групу Art Sanct Task Force, щоб відстежувати торгівлю предметами мистецтва, яка були викрадені росіянами. Про це 2 лютого у власному Telegram-каналі повідомив міністр Олександр Ткаченко.

Art Sanct Task Force має дві основні завдання:

  • Виявлення викрадених під час війни в Україні предметів мистецтва;
  • Недопущення їхнього вільного обігу у світі й пошук мистецьких активів підсанкційних росіян із метою подальшого замороження цих активів та їхньої конфіскації.

"Ми плануємо створити спеціальну базу даних предметів мистецтва, викрадених з українських приватних і державних колекцій, з метою їх ідентифікації та повернення в Україну", — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Ткаченко зазначив, що станом на 1 лютого 2023 року понад 1500 об’єктів культурної спадщини пошкоджено або зруйновано.

"Скільки б предметів ми не евакуювали, в таких конфліктах неможливо евакуювати та убезпечити все"
Олександр Ткаченко

Він також розповів, що українці знаходяться у контакті з міжнародними правоохоронними органами та профільними організаціями, "щоб притягнути Росію до відповідальності, арештувати її активи в світі та запобігти міжнародному трафіку викраденого".

херсонський музей
Із Херсонського художнього музею росіяни вивезли найцінніші картини. Фото з Сімферополя / tverezo.info

Тільки з території Херсонщини за час окупації російські військові вивезли близько 15 тисяч музейних експонатів.

Зокрема росіяни вивезли експозицію та архіви Херсонського обласного художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. У постійній експозиції музею був іконопис XVII-початку XX століття, українське мистецтво ІІ половини XIX-початку XX століття.

Частину з вкраденого вдалось ідентифікувати на фотографіях у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

музей херсон викрадення
Викрадені картини з Херсонського музею. Фото з Сімферополя / tverezo.info

Агенство АР з посиланням на заяви української влади раніше розповідало, що пограбування росіянами українських музеїв та вивезення культурної спадщини оцінюється у промислових масштабах.

А у січні 2023 року експерти видання The New York Times, зазначили, що це найбільша крадіжка предметів мистецтва з часів Другої світової війни, коли нацисти грабували Європу.

Антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень, зазначав: "Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок