У ботанічному саду "ожили" фантастичні звірі з картин Марії Примаченко

У ботанічному саду "ожили" фантастичні звірі з картин Марії Примаченко

У ботанічному саду "ожили" фантастичні звірі з картин Марії Примаченко
Фото: Валентина Слюсар/Facebook

У Національному ботанічному саді імені М.М. Гришка можна подивитися на звірів з картин Марії Примаченко у доповненій реальності. Про це повідомила пресслужба саду у Facebook.

"Фантастичні звірі Марії Примаченко мешкають у Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України. Ви можете зустріти їх на партері, і взяти з собою на прогулянку", – йдеться в повідомлені.

Ще у грудні 2022 року туристично-культурний хаб "Київ Цифровий" презентував проєкт, на якому у форматі АR (доповненої реальності) та 3D-моделей можна побачити важливих для Києва постатей.

До Дня народження народної художниці Марії Примаченко, яке відзначали 12 січня, розробники додали ще декілька 3D-моделей зі світу "Фантастичні звірі".

Зокрема можна побачити диво-птахів, левів із синьою гривою та крилатого коня. Щоб побачити звірів, треба відсканувати QR-коди в ботсаду.

примаченко картини ботсад гришка
У ботанічному саду "ожили" фантастичні звірі з картин Марії Примаченко. Фото: Валентина Слюсар/Facebook

примаченко ботсад гришка
У ботанічному саду "ожили" фантастичні звірі з картин Марії Примаченко. Фото: Валентина Слюсар/Facebook

Хто така Марія Примаченко?

Марія Примаченко — українська народна художниця в жанрі "наївного мистецтва"; лавреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народна художниця України. Авторка понад 800 картин, її ім'я внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва, а ЮНЕСКО оголосило 2009 рік – роком Марії Примаченко.

Після початку повномасштабного вторгнення наприкінці лютого Історико-краєзнавчий музей у селі Іванків Київської області згорів після бомбардування росіянами. Серед іншого в ньому зберігалася колекція картин української художниці Марії Примаченко, але частину з них вдалося врятувати працівникам музею.

примаченко картини
Картини Марії Примаченко. Фото: restore.mkip.gov.ua

Кілька картин Примаченко продали на аукціонах. Карину "Квітки виросли коло четвертого енергоблока" продали з аукціону "Фонду Сергія Притул" за 500 тисяч доларів для допомоги ЗСУ – на них придбали 125 автомобілів для фронту. Саме полотно передали до постійної експозиції Національного художнього музею.

Картину "Моя хата, моя правда" продали за 110 тисяч євро. Ці гроші перейдуть до Музейного фонду України та фонду родини Марії Примаченко.

12 січня виповнилось 114 років із дня народження Примаченко. Суспільне згадувало, як плагіатили роботи українки, який її персонаж став героєм мультфільму та як заквітчаний четвертий енергоблок ЧАЕС явився їй уві сні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок