Держкіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника "Довженко-Центру"

Держкіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника "Довженко-Центру"

Держкіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника "Довженко-Центру"
. Фото: Оля Носко

21 грудня на сайті Державного агентства України з питань кіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника "Довженко-Центру".

"Документи на участь у конкурсі приймаються з 21 грудня 2022 року до 20 січня 2023 року. Формування конкурсної комісії розпочинається 22 грудня 2022 року", – ідеться на сайті Держкіно.

Термін проведення конкурсу має складати не більше 60 днів, і триватиме до 21 лютого 2023 року.

Серед вимог до кандидатів:

  • вища освіта;
  • стаж роботи у сфері культури не менше трьох років;
  • володіння державною мовою;
  • здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

Також опубліковано список необхідних документів для заяви та умови, за яких особа не може бути призначена на посаду керівника державного закладу культури.

довженко-центр
Держкіно оголосило публічний конкурс на посаду керівника "Довженко-Центру". Фото: Довженко-Центр

Що відомо про конфлікт між Держкіно та "Довженко-Центром"

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обовʼязків, призначивши нового виконуючого обов’язки генерального директора. Нею стала Юлія Каждан, яка за інформацією з відкритих джерел є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру.
  • 10 та 11 листопада працівники СБУ, поліції та прокуратури проводили обшуки в Центрі. За словами співробітників, шукали документи, повʼязані із колишнім директором та забудовником. Залишаючи будівлю, силовики не надали працівникам установи копії протоколу, а також забрали печатку ДЦ.
  • 15 листопада міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко ініціював зустріч з керівництвом Держкіно, "Довженко-Центру", представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації. За результатами зустрічі, Держкіно оголосило, що наказ про реорганізацію призупиняється.
  • 17 листопада Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті". Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора. Ним став Андрій Алферов.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок