УПЦ МП вимагає від "Кварталу 95" вибачень за антирелігійні жарти

УПЦ МП вимагає від "Кварталу 95" вибачень за антирелігійні жарти

УПЦ МП вимагає від "Кварталу 95" вибачень за антирелігійні жарти
. Фото: УПЦ МП

Синод Української православної церкви московського патріархату закликала президента Володимира Зеленського скасувати накладені на них санкції, а студію "Квартал 95" вибачитися за антирелігійні жарти. Відповідну заяву опублікували 20 грудня на сайті УПЦ МП.

"У найбільш критичні періоди буття нашого народу Свята Церква була тією силою, яка зберігала його ідентичність та давала наснагу підійматися з колін і рухатися далі (…), – зазначають церковники. – На цьому фоні великою прикрістю є ті численні наклепи, образи та безпідставні звинувачення, які лунають у бік Української Православної Церкви".

Вони не лише формують негативну суспільну думку, а й розпалюють релігійну ворожнечу, що налаштовує одних громадян України проти інших, роз’єднує наш народ, який так потребує єдності в умовах війни.

Церковники просять Зеленського не допустити ухвалення законопроєктів про заборону російської православної церкви та підлеглих їй структур, зокрема передачу Почаївської Успенської лаври та Києво-Печерської лаври Православній церкві України та спрощення переходу з УПЦ МП до ПЦУ.

На їхню думку, вони не відповідають міжнародному праву і Конституції України, а також порушують принцип рівності релігійних організацій і спрямовані на дискримінацію віруючих українців.

Синод невдоволений також тим, що проти священнослужителів застосували персональні санкції.

лавра церква московський патріархат
УПЦ МП вимагає від "Кварталу 95" вибачень за антирелігійні жарти. Фото: сайт Києво-Печерської Лаври

Також УПЦ МП вимагає, щоб студія "Квартал 95" вибачилася за випуск від 7 грудня, де "майже 14 хвилин лунало богохульство, глузування і блюзнірство стосовно Бога та УПЦ, а також було використано неправдиву і недостовірну інформацію, зневагу та образи релігійних почуттів віруючих і розпалювання релігійної ворожнечі".

Синод вимагає принести публічні вибачення за передачу, вилучити її, а також провести розслідування щодо створення "цього ганебного сюжету".

Що відомо:

  • СБУ 23 листопада прийшла з обшуками у Києво-Печерську лавру, Корецький Свято-Троїцький монастир та в приміщення Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ (МП) на Рівненщині. Зокрема виявили проросійську літературу, понад два мільйони гривень, понад сто тисяч доларів та кілька тисяч рублів.
  • Також обшук провели у Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях, де виявили склади “з оптовими партіями прокремлівської літератури”, листування з “методичками” від російських кураторів та документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.
  • 9 грудня комітет Верховної ради із питань гуманітарної політики рекомендував парламенту підтримати законопроєкт, який унеможливлює діяльність афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій в Україні — тобто заборону діяльності УПЦ МП.
  • 11 грудня Рада національної безпеки та оборони запровадила, а президент Володимир Зеленський затвердив санкції проти чотирьох митрополитів, двох настоятелів та одного архієпископа Української православної церкви (Московського патріархату)

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок