У Барселоні завершили дві вежі собору Саґрада Фамілія: його будують 140 років

У Барселоні завершили дві вежі собору Саґрада Фамілія: його будують 140 років

У Барселоні завершили дві вежі собору Саґрада Фамілія: його будують 140 років
. Фото: Canaan/Вікіпедія

16 грудня увімкнули ілюмінацію на двох нових вежах храму Святого Сімейства — Саґрада Фамілія у Барселоні, — які добудували наприкінці минулого місяця. Спорудження собору за проєктом архітектора Антоніо Ґауді триває вже 140 років. Про це повідомило видання El Pais.

Будівництво храму за проєктом Антоні Ґауді почалося у 1882 році. За задумом, Саґрада Фамілія матиме 18 веж: за числом апостолів, чотири вежі євангелістів, а також центральні башти, що символізують Христа та Богоматір.

Нові вежі увінчані крилатими фігурами бика і лева, які за християнською іконографією символізують євангелістів Луку та Марка. Вежі підсвітили після святкового концерту і продовжать робити це щодня до 8 січня 2023 року — з 18:00 до 22:00.

Вежі (дві інші будуть завершені у 2023 році), оточуватимуть вежу Ісуса (найвищу, 172 метри, будівництво якої заплановано на 2026 рік). Їхня висота становитиме 135 метрів: на момент будівництва вони були третіми за висотою у храмі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок