"Ми прагнемо перемогти": голова української делегації Оксана Скибінська про участь гурту TVORCHI у "Євробаченні-2023"

"Ми прагнемо перемогти": голова української делегації Оксана Скибінська про участь гурту TVORCHI у "Євробаченні-2023"

"Ми прагнемо перемогти": голова української делегації Оксана Скибінська про участь гурту TVORCHI у "Євробаченні-2023"
. Фото: Ігор Ткач (Радіо Промінь)

17 грудня відбувся фінал Національного відбору на пісенний конкурс "Євробачення-2023", переможцем якого став гурт TVORCHI з піснею Heart of Steel. Уже наступного року дует представить Україну на міжнародному змаганні у Ліверпулі. Детальніше про підсумки Нацвідбору Українському радіо розповіла голова делегації України на "Євробаченні" Оксана Скибінська.

"Вражень від фіналу дуже багато, тому що ми дуже довго до цього готувалися. Пів року намагалися зробити Нацвідбір таким, щоб він був і унікальним, адже Україна зараз в особливих умовах війни, і щоб зберегти дух "Євробачення", яке є місцем єднання. Сподіваюся, нам вдалося передати унікальність через концепцію, яку зрештою всі й побачили, ​​— серце України продовжує битися під землею: на сцені цей символ означав велике серце України, яке живе і є сильним. І так співпало, що українці обрали пісню "Серце зі сталі", – розповіла Оксана Скибінська.

Модернова музика без етномотивів

Голова делегації зазначила, що цього року в пісні переможця відсутні етномотиви. Heart of Steel має більш західне звучання: "Це не можна назвати ані перевагою, ані недоліком, адже музика завжди сприймається суб'єктивно. Тут хто чого шукає і чекає в музиці.

Етніку ми представляли на цьому конкурсі в 2021 та 2022 роках. Пишаємося цим, адже це те, за чим Україну впізнають. Але так само в історії участі України в "Євробаченні" були композиції без етнічних елементів, а більше – з новими, сучасними західними віяннями. Й цього року українці визначили: має бути модернова музика із дуже стильним звучанням".

"Головне, щоб пісня була самобутня, якісна й відображала стан музичної сцени України зараз. Палітра української музики дуже велика й ми маємо показувати все, що в нас є", – додала Скибінська.

За словами голови української делегації на "Євробаченні", наступним етапом буде підписання договору з переможцями: "Після того, як буде підписаний договір, розпочнеться робота над підготовкою. Працюватимуть команди Суспільного Мовлення та артистів. Цього разу часу на підготовку в нас більше, ніж зазвичай, тому що Національний відбір ми провели фактично на два місяці раніше, ніж у попередні роки".

Ставки західних букмекерів

Оксана Скибінська згадала й про ставки західних букмекерів, які знову передрікають перше місце для України: "Безумовно, їдучи на конкурс, ми прагнемо перемогти. Боремося за перше місце, адже це завжди новий артист, який вкладає в пісню нові меседжі, свою працю, сподівання. Тому не можна сказати, що якщо Україна перемогла минулого року, то вона не може зробити це ще раз.

"Ми прагнемо перемогти": голова української делегації Оксана Скибінська про участь гурту TVORCHI у "Євробаченні-2023"
Фото: Ігор Ткач (Радіо Промінь)

Разом з тим, це конкурс, і говорити про букмекерів також ще надто рано. Україна першою визначила свого артиста з 37 країн. Тому спочатку потрібно підготуватися, придумати, як це буде звучати й виглядати і лише після цього можна буде говорити про конкретику. Проте, звісно, ціллю є найвищий результат".

"Євробачення-2023" буде дуже особливим, унікальним: такого конкурсу ще не було ніколи, коли проводить конкурс одна країна, проте від імені іншої. Тому ми активно працюємо над присутністю, видимістю України в різних аспектах конкурсу", – підсумувала Оксана Скибінська.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок