Бенксі продасть 50 копій своєї роботи і віддасть гроші на допомогу Україні

Бенксі продасть 50 копій своєї роботи і віддасть гроші на допомогу Україні

Бенксі продасть 50 копій своєї роботи і віддасть гроші на допомогу Україні
Фото: banksy/Instagram

Британський стріт-арт художник Бенксі намалював 50 трафаретів, гроші від продажу яких підуть на допомогу Україні. Про це Бенксі написав на своїй сторінці в Instagram 10 грудня, а також про це повідомили на сайті фонду Legacy Of War.

Митець намалював мишу, що пошкрябала коробку із написом Fragile (Крихкий), перетворивши його на слово Agile (Спритний).

Усього буде створено 50 копій і кожна з них матиме свій номер. За умовами один малюнок може придбати одна людина. Його вартість 5 тис. фунтів стерлінгів, чи 225 тис. грн.

"Якщо ви хочете придбати одну з них, будь ласка, зареєструйте свої дані нижче. Реєстрація закінчується у п'ятницю 16 грудня. Повторні заявки та боти будуть дискваліфіковані", – йдеться в повідомленні.

На кошти, отримані від розпродажу цих робіт, будуть закуплені нові машини швидкої допомоги та машини підтримки.

"Вони потрібні на Донбасі для продовження евакуації людей із інвалідністю, літніх людей та постраждалих мирних жителів. Ми відправимо генератори, газові обігрівачі та ліхтарі на сонячних батареях до громад, які переживають сувору зиму без електрики", – наголосив генеральний директор фонду Legacy Of War Джайлз Дулей.

"Вони [Legacy of War] також позичили мені одну зі своїх машин швидкої допомоги для роботи, яка виявилася надзвичайно корисною, коли розлючена бабуся побачила, що я малюю на її будинку, і викликала поліцію", – розповів Бенксі.

Я відчуваю, що найменше, що я повинен зробити — це зібрати достатньо грошей, щоб замінити номерні знаки на машині швидкої допомоги, яку я розмалював...
Бенксі

Усього британський митець підтвердив в 7 малюнків у Києві, Ірпені, Бородянці та Гостомелі. А пізніше опублікував у своєму Instagram відео про створення стінописів в Україні.

Раніше, у березні на аукціоні в Лондоні анонімно представили картину "CND Soldiers", яку продали за 81 тисячу фунтів стерлінгів (3 557 469 гривень). Усі отримані кошти передали на допомогу київській міській лікарні "Охматдит", де зараз лікують поранених дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок