Екологи та активісти проти розташування меморіалу на Лисій Горі

Екологи та активісти проти розташування меморіалу на Лисій Горі

Екологи та активісти проти розташування меморіалу на Лисій Горі
. Фото: Вікіпедія

Петиція проти перетворення урочища Лиса гора Голосіївського району Києва на Національне меморіальне військове кладовище набрала необхідну кількість голосів. Про це 22 листопада повідомили у виданні "Хмарочос".

"ЛИСА ГОРА у Голосіївському районі, є діючою памяткою архітектури та відноситься до природно-заповідного фонду у складі РЛП "Лиса гора", має свою унікальну історію, є місцем дозвілля для мільйонів киян, які живуть поруч у приватних та багатоквартирних будинках", – йдеться у петиції.

Екологи критикували наміри споруджувати меморіал на Лисій Горі, наголошуючи, що будь-яке будівництво у урочищі заборонено законом. Українська Природоохоронна Група зазначала, що переважна частина місцевості представлена крутими схилами, на яких збереглися навіть 400-річні дуби, а також тут зустрічається понад 30 рідкісних червонокнижних видів рослин та тварин.

"Частина території Лисої Гори має виключну історичну цінність – це місце розташування Лисогірського форту (найбільшого земляного форту Європи 1871–1875 років), воно належить Музею "Київська фортеця" і її межі винесені в натуру", – додають активісти.

Бенксі підтвердив авторство 7 стінописів в Україні – The Art Newspaper

Рух "Марш за Київ", що об’єднує понад сорок ініціатив та організацій, закликав Київраду та міського голову провести публічні обговорення щодо розміщення військового меморіалу на Лисій горі.

Верховна Рада проголосувала за створення військового кладовища з меморіалом у червні. Комплекс бачать як аналог меморіального цвинтаря в Арлінгтоні, США.

"Це буде місце пам’яті й слави героїв, що полягли за Україну, — з меморіалом і музейним комплексом", — зазначив тоді депутат та архівіст Володимир В’ятрович.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок